Probuđeni Novačić vodio Cibonu do pobjede protiv FMP-a!

Cibona je u sklopu 9. kola ABA lige pod Tornjem ugostila FMP-a bez pomoći dva nova pojačanja. Naime, Darko Planinić još nema pravo nastupa, dok Scottie Reynolds nije igrao zbog lakše ozljede na treningu. Momčad Ivana Velića upisala je pobjedu rezultatom 93:80.

Vukovi su otvorili dvoboj s pet vezanih poena Roka Prkačina, da bi gosti odgovorili serijom 0:10. Na krilima raspoloženog Lazarevića FMP je nakon prvih deset minuta vodio 21:26.

Ipak, zagrebačka momčad odigrala je vrlo dobru drugu četvrtinu, a Ivan Novačić je imao najbolje poluvrijeme u sezoni. Raspoloženi trio Prkačin-Bundović-Novačić odveo je Cibose do prednosti na velikom odmoru 53:48.

U drugom poluvremenu gledali smo tešku bitku sve do 35. minute kada je Cibona slobodnim bacanjima Filipa Bundovića stigla do + 8, da bi on minutu nakon toga ispao iz igre zbog petog prekršaja. Najbolji igrač dvoboja Ivan Novačić je na 3:58 do kraja ubacio poene za 81:72, a trener gostiju pozvao je minutu odmora. Posebno je zanimljivo da su utakmicu prije kraja završili uz Bundovića i Roko Prkačin te Mateo Drežnjak zbog pet osobnih grešaka. Kada je na dvije minute do posljednjeg sučevog zvižduka Josip Bilinovac ubacio tricu za +10, dvoboj je bio riješen. Cibona je slavila rezultatom 93:80.

Novačić je susret zaključio s čak 28 poena uz sjajan šut za tri poena (7/11), a tome je pridodao i 3 skokova te 2 asistencije. Uz njega, istaknuo se Bundović s 20, ali i Drežnjak s 13 poena. U redovima FMP-a najbolji je bio Ulubay koji je ubacio 16 poena.

Cibona je ovom pobjedom stigla do omjera 3:6, dok FMP ima samo 2 pobjede u šest odigranih utakmica. U sljedećem kolu Cibona će igrati u Ljubljani kod Cedevita Olimpije.