Prva liga: Istrauni se lako obračunali s Karlovčanima

Nakon uvodnog poraza protekli vikend u Splitu, momčad Istraunija iz Pule upisala je prvu pobjedu u Prvoj muškoj košarkaškoj ligi. Slavili su protiv Šanca iz Karlovca rezultatom 78:49.

Prva liga, 1.kolo, 15. listopad

Istrauni Pula – Šanac Karlovac 78:49 (18:12, 29:9, 15:14, 17:13)
(statistika)

Nakon uvodnog opipavanja snaga, domaći su u drugoj četvrtini dodali gas i prelomili utakmicu. Podigli su agresiju u obrani, odsjekli iz igre Matiju Češkovića i tjerali goste na nerezonske šuteve. Bilo je tu i nešto otvorenih trica koje nisu ulazile, a kada se to dogodi protiv dobro fizički pripremljene pulske ekipe, do bodova teško možete doći. Već na poluvremenu je bilo visokih 26 razlike i bilo je samo pitanje razlike s kojom će se završiti utakmica.

Očekivano, u nastavku je bila to puno mirnija utakmica gdje su, kako je vrijeme odmicalo, priliku dobili i igrači s klupe. Igralo se koš za koš do konačnih plus 29. Vrijedi spomenuti da su gosti tricu šutirali mizernih 11 posto (3/26).

Karlovčani na utakmicu došli bez Sanjina Legovića koji je u prvom kolu pokazao da će biti veliko pojačanje i kao takvi bili su relativno tanki pod obručem. Kapetan Branimir Josipović nije mogao sam i bio je jedini dvoznamenkasti kod poraženih sa 17 poena. Za domaće je Marko Milekić ubacio 21, a Kristijan Andabaka 14.