Pula i Novi Zagreb zatvorili peto kolo pobjedama

Završeno je i petko kolo prve ženske lige.

Zadar – Rockwool Pula 57:74 (20:21, 24:40, 42:54)

Zadar: Štrmelj 7, Baždarić, Erslan M., Marin 8, Sikirić 10, Nikpalj 8, Erslan A. 11, Milovac 2, Pavičić, Radovčić, Frakin, Marinović 11
Rockwool Pula: Đukić, Pačkovski 18, Bedalov 15, Čičić 2, Đikić 9, Kekezović, Zubak 11, Blažević 14,  Butković, Ramljak 5

Košarkašice Rockwool Pule upisale su drugu uzastopnu pobjedu u sezoni, prvu na gostujućem parketu.” Rockwoolice” su bile uvjerljive u još jednom istarsko – dalmatinskom dvoboju, ceh su ovaj put platile Zadranke koje su u Višnjiku zamrznute na “minus 17”.

Odlično su “rockwoolice” otvorile susret, povele 21:8 i onda neobjašnjivo stale. Umjesto da odmah na startu razriješe sve dileme oko pobjednika, gostujuće su košarkašice ušle u seriju pogrešaka, krivih dodavanja i nerezonskih šutova, što su iskoristile agresivne Zadranke da serijom 12:0 prvu četvrtinu okončaju s minimalnim zaostatkom.

Imale su domaće igračice početkom druge četvrtine i jedino vodstvo na susretu (23:22), a onda su Puljanke počele koristiti prednost u visini i koševima Bedalov i Zubak ponovno prešle u vodstvo. Na odmor se otišlo pri rezultatu 34:40, da bi u nastavku “rockwoolice” naplatile svoju širu klupu i nametnule ritam koje Zadranke nisu mogle pratiti. Dominirale su Puljanke u skoku, pretrčale domaće igračice i prednost je iz minute u minutu rasla sve do konačnih 57:74.

Novi Zagreb – Gospić 141:28 (52:11, 85:23, 112:24)

Novi Zagreb:Cigić 2, Trebec 22, Dojkić 16, Jurić 14, Bosilj 20, Raksanyi 18, Stojsavljević 29, Bura 6, Kukolja 5, Sarjanović 9
Gospić: Romac 1, Devčić G. 2, Kolačević, Devčić P., Došen 15, Buničić, Pavletić, Starčević 6, Brkljačić K. 2, Brkljačić M. 2

U Zagrebu se odvijala igra mačke i miša u kojoj su lupce dale priliku i mlađim igračicama i onima sa manjom minutažom te su i na taj način ostvarile možda i najveću pobjedu u povijesti natjecanja u ženskoj prvoj ligi.