Pula velikim preokretom do druge pobjede

Košarkaši Pule 1981 stigli su do svoje druge pobjede u sezoni. U sklopu 13. kola Prve lige Puležani su ugostili zagrebački Rudeš i u odličnih posljednjih deset minuta stigli do vrlo važnih bodova u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Domaćini su gubili tijekom većine susreta, no u posljednjoj četvrtini potpuno preokreću utakmicu te u završnici uspijevaju izboriti tijesnu pobjedu.

Prva liga, 13. kolo. 10 veljače

Pula 1981 – Rudeš 69:65 (15:17, 16:18, 12:18, 26:12)

(Anderson 26, Pušić 12, Đugum 10(6sk) – Zebić 17(8sk), Galić 14, Cvitković 13(7sk))

Loše je krenulo po Puležane. Tomislav Cvitković već nakon par minuta igre donosi ugodnih 3:11 za goste. Đugum i Pušić uzvraćaju s druge strane te vraćaju domaćine u život. Druga dionica protječe u egalu, a na poluvrijeme se odlazi s četiri poena viška na kontu gostujuće momčadi. Ivan Nakić-Vojnović na otvaranju drugog dijela veže pet poena pa Zagrepčani bježe na plus 11 (31:42).

Prednost Rudeša raste do maksimalnih 14 poena razlike, no domaćini do kraja treće četvrtine smanjuju na 43:53. U prve četiri minute nastavka Đugum i Anderson rade 13:3 seriju i Puležani izjednačuju utakmicu (56:56). Uslijedila je serija grešaka s obje strane koje su brzo ušle u bonus. Anderson je bio precizan s linije slobodnih bacanja pa se u posljednjih 60 sekundi ulazi s rezultatom 62:62.

U sljedećem napadu Anderson polaže za 64:62, a Galić radi nesportsku pogrešku koja je na kraju koštala Zagrepčane utakmice. Domaćini iskorištavaju dva od četiri slobodna bacanja te dolaze do plus četiri (66:62). Ostalo je manje od 15 sekundi pa su nakon minute odmora gosti pokušali brzom tricom smanjiti zaostatak, no to im ne polazi za rukom. Anderson je još jednom stao na liniju slobodnih bacanja i postavio konačnih 69:65.