Real svladao domaćina turnira, Campazzo odigrao utakmicu karijere

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su domaćin završnog turnira ACB lige, Valencia, i Real iz Madrida. U La Fonteta dvorani, domaćini nisu najbolje ušli u dvoboj, momčad Pabla Lasa je to iskoristila te stvorila dvoznamenkastu prednost nakon prvih 10 minuta.

Ipak, Šišmiši su se u drugoj četvrtini probudili te bitno smanjili zaostatak, vrativši se rezultatski potpuno u susret do kraja poluvremena. U drugoj polovici utakmice, domaćini su furioznom igrom došli do prednosti, da bi Kraljevi vrlo brzo natjerali vodu na svoj mlin. Valencia je u posljednjoj četvrtini, točnije 34. minuti bila u prednosti od +4, ali iskustvo i kvaliteta Madriđana je presudila. Real je na kraju slavio rezultatom 95:90.

Nevjerojatnu utakmicu, najefikasniju u svojoj europskoj karijeri, odigrao je Facundo Campazzo. Argentinac je ubacio 29 poena (10/14 iz igre) uz 11 asistencija, za ukupnu valorizaciju 42. Kod Valencije je najbolji bio Abalde s 17 poena.

Podsjetimo, završni turnir igra se u dvije skupine po 6 momčadi, a nakon tri kola Real i Valencia imaju po dvije pobjede i jedan poraz. Dvije najbolje momčadi iz svake skupine plasirat će se u polufinale.