Repešina Budućnost porazila prvaka Europe

Bivši hrvatski izbornik Jasmin Repeša na samom kraju 2018. godine odlučio je sjesti na klupu crnogorske Budućnosti koja je tada slovila za najlošiju momčad Eurolige.
Premda su mnogi bili skeptični, Repeša je u Podgorici napravio pravu senzaciju.

Naime, momčad Budućnosti sinoć je na svom terenu odigrala vrhunsku utakmicu i pobjedila aktualnog prvaka Europe rezultatom 73:60.
Pobjeda nad Realom za podgoričke košarkaše ujedno je značila i najveću pobjedu u klupskoj povijesti.

Domaćini su odmah u startu stigli do prednosti od sedam razlike. Real se izuzetno brzo uspio vratiti u igru i izjednačiti rezultat, ali nakon prve četvrtine Podgoričani su ponovno preuzeli vodstvo.

Košarkaši Budućnosti izvrsno su otvorili i drugu dionicu te stigli do dvoznamenkaste prednosti (27:17), a na pauzu su otišli s prednošću od 36:28.

U drugom poluvremenu rezultat su povećali na petnaest poena razlike što im je donijelo sigurnost i mir u igru te su uspješno zadržali prednost do samog kraja.

Impresivan je bio Norris Cole s ubačenih četrnaest poena i sedam asistencija, a briljirao je i centar Goga Bitadze s trinaest koševa i deset skokova.

Repešina ekipa ostvarila je pet pobjeda te ove sezone porazila i Darussafaku, CSKA, Baskoniju i Barcelonu.

Real je trenutno na petnaest pobjeda i četiri poraza u Euroligi. U vodstvu je i dalje Fenerbahče, a treća je CSKA iz Moskve.
Budućnost je na petnaestom mjestu s omjerom 5-14.