Repešina Unicaja ostala bez doigravanja, Tomić igrač utakmice

Hrvatski košarkaški reprezentativac Ante Tomić predvodio je svoju Barcelonu do pobjede u posljednjem, 34. kolu regularnog dijela sezone u španjolskoj Endesa ligi.

Barcelona je u Palau Blaugrani savladala Unicaju Malagu Jasmina Repeše sa 57-50 i tako potvrdila poziciju broj 3 u doigravanju.

Tomić je bio jedini dvoznamenkasti igrač Barce sa 11 koševa (dvice 5-8, sl. bacanja 1-2). Na parketu je proveo nepunih 29 minuta i pridao tomu 7 skokova, 3 asistencije i 2 blokade.

Kod poražene Unicaje jedini dvoznamenkasti igrač bio je Fran Vasquez sa 10 koševa, a Luka Žorić je za 22 minute igre upisao 7 koševa (dvice 3-8, sl. bacanja 1-2), 2 skoka, 1 asistenciju i 1 blokadu.

Unicaja je ovim porazom propustila dohvatiti doigravanje, a na ljestvici ju je prestigao Obradorio koji je kod kuće savladao Bizkaia Bilbao 79-73. Kod Obradorija je naš Fran Pilepić zabio tri koša za 10 minuta igre, sva tri iz slobodnih bacanja.

Zaragoza je u posljednjem kolu savladala Murciju s lakih 108-74, a Damjan Rudež je bio drugi najefikasniji igrač momčadi sa 16 koševa (dvice 5-7, trice 1-4, sl. bacanja 3-3), uz 2 skoka za nepune 24 minute igre.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Joventut koji je sa 112-75 slavio u gostima kod Estudiantesa. U toj su utakmici igrači Joventuta pogodili čak 20 trica (iz 35 pokušaja) čime su postavili novi rekord lige. I prethodni je rekord bio u njihovom vlasništvu, a datirao je iz studenog 2009., kada su pogodili 19 trica iz 44 pokušaja.

Naturalizirani hrvatski košarkaš Dontaye Draper sudjelovao je sa šest koševa u domaćoj pobjedi košarkaša Real Madrida protiv Lagun Ara 100-67. Draper je odigrao 13 minuta. Šutirao je 1-3 za dva poena, 1-3 trice i 1-1 slobodna bacanja. Dodao je 3 skoka i jednu asistenciju. Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Sergio Lull sa 17 koševa.

Real Madrid već odavno je osigurao prvo mjesto u osnovnom dijelu sezone, a u četvrtfinalu doigravanja igrat će protiv osmoplasiranog Blusens Monbusa.

U ostalim susretima četvrtfinala sastaju se Laboral Kutxa (donedavno Caja Laboral) i Gran Canaria, Barcelona i Bilbao Basket, te Valencia i Zaragoza.