Riječani bolji od slovenskog prvoligaša

U pretposljednjoj pripremnoj utakmici uoči početka nove sezone, košarkaši riječkog Kvarnera 2010 svladali su novog slovenskog prvoligaša Splošna plovba iz Portoroža sa 88:80.

Prošlosezonski prvak druge slovenske lige pružio je dobar otpor najugodnijem iznenađenju A1 lige iz prošle sezone. Utakmicu u dvorani Dinko Lukarić na riječkoj Kozali bolje su otvorili domaćini i već do poluvremena vodili sa visokih 20 razlike (53:33). Ipak, u drugom je poluvremenu došlo do laganog opuštanja među igračima trenera Vladimira Anzulovića, što su gosti iskoristili i do ulaska u posljednju četvrtinu smanjili na osam poena razlike. Do kraja susreta Riječani su se vratili u ritam i mirno priveli utakmicu kraju.

Antonio Boban sa 17, te Ivica Radić i Jure Škifić s po 15 poena su bili najbolji u riječkim redovima, dok je Igor Tratnik kod gostiju ubacio 19, a Dejan Čigoja dodao 18 koševa.

Posljednju provjeru uoči početka sezone igrači Kvarnera imaju sutra, u subotu, protiv još jednog slovenskog prvoligaša Pivovarne Laško, koja je prošle sezone zauzela četvrto mjesto u Ligi Telemach.