Rudeš izgubio dobivenu utakmicu protiv Kvarnera

Utakmica 16. kola Prve muške lige između Kvarnera 2010 i Rudeša kreirala je pravu malu senzaciju, budući da je trijumf domaćih 67:64, došao nakon što su u rezultatskom minusu proveli cijelu utakmicu. Rudeš je tako sedmim porazom praktički ispao iz utrke za drugim mjestom, dok ekipa Marijana Mancea konac sezone dočekuje u zlatnoj sredine tablice.

Kvarner 2010-Rudeš 67:64 (11:21, 23:15,11:12, 22:16)

Šamanić 20, Ferenčić 11 ; Galić 15, Dmitrović 14

Početnih 7:2 domaćih, Rudeš je anulirao oserijom 19:4 što gostima donosi 21:11 na kraju prve dionice.
Domaćini su ponovno bolje otvorili u drugoj četvrtini, a ovoga puta kapitaliziraju dobru igru, pa na veliki odmor odlaze sa 34:36. Dino Šamanić sa 14 ubačaja predvodio je domaće, dok je iskusni krilni centar Rudeša Dmitrović postigao 12, od čega 10 vezanih u drugoj četvrtini.

Trend niskog broja ubačaja nastavio se i u trećoj četvrtini, koju gosti osvajaju rezultatom 12:11. Uporni domaćini nisu momčadi Milana Ličine dopustili odvajanje, a nakon nesportskog prekrašaja
Štirjana, potkraj četvrtine, Odak je promašio 2 bacanja za potpuni egal. Raspoloženi Galić i Zebić na ulasku u posljednjih 10 minuta ubacuju za 47:56, kada Odak veže 2 koša te ponovno domaće vraća u
utakmicu. Ipak, 3 minute prije kraja, nakon trice mladog Ivankovića i ubačaja Meštrovića, Rudeš bježi na naizgled nedostižnih 54:64. Tada se na bizaran način utakmica raspliće u potpuno drugom smjeru.

Gosti su u 2 minute prije kraja vodili sa 64:54, kada je počela kanonada vezanih riječkih ubačaja.
Nanizali su gosti i nevjerojatnih 5 tehničkih pogrešaka, uslijed čega nisu zapucali prema košu u posljednje 2 minute. Dekoncentriranost 30 sekundi prije kraja dolazi na naplatu, kada Ferenčić
ubacuje za prvo vodstvo Kvarnera nakon početnih 9:4. Nakon još jednog nerealiziranog napada Rudeša, slavlje domaćih potvrdio je Vucić sa linije bacanja.Kod Kvarnera 2010 najraspoloženiji bili su Šamanić sa 20 te Ferenčić sa 11, dok su goste predvodili klupske legende Galić sa 15 i Dmitrović sa 14.

Nakon domaćeg poraza protiv Borova današnje izgubljene već „dobivene utakmice“, Rudeš će svoj put u viši rang, zasluženo, potražiti idućih sezona.