Rusija visoko porazila Španjolsku

U posljednjoj pripremnoj utakmici prije Svjetskog prvenstva, košarkaši Rusije svladali su Španjolsku rezultatom 74:55. Jedan od najboljih španjolskih igrača i aktualni NBA prvak, Marc Gasol propustio je utakmicu zbog želučanih problema.

Unatoč dobrom otvaranju utakmice, Španjolci su pomalo iznenađujuće upisali visok poraz. Ključnom se pokazala treća četvrtina koju su Rusi dobili 27-13. Posljednjih deset minuta Španjolska je otvorila serijom 8-2 i tako došla na jednoznamenkasti minus, ali Rusi su do kraja utakmice podigli tempo i bez problema upisali pobjedu.

Kod pobjednika najbolji je bio Fridzon s 14 poena uz 6 skokova.

Bolji od ostalih u redovima Španjolske pokazao se Hernangomez s double double učinkom od 26 poena i 11 skokova.