Rutinska pobjeda Zvezde u Zadru

Košarkaši beogradske Crvene Zvezde rutinskom su pobjedom na zadarskom Višnjiku stigli do nova dva boda. Pred oko 4000 gledatelja Zadrani uistinu nisu imali prevelike šanse kontra uistinu kvalitetnog protivnika, te su upisali poraz 63:79 piše eZadar.

Zadar – Crvena Zvezda Telekom 63:79 (10:15, 30:37, 48:65)

Zadar: Bašić, Segarić, Ivanov 12, Kraljević 14, Vraneš 2, Šango, Sobin 11, Širko, Bubalo, Ramljak 6, Bošnjak 7, Florence 11.
Crvena Zvezda: Williams 7, Rebić, Dangubić 5, Mitrović 16, Lazić 2, Blažić 4, Kalinić 14, Marjanović 7, Tejić, Jenkins 14, Jović 5, Zirbes 5.

Gosti iz Beograda nešto su bolje otvorili susret te su nakon četiri minute igre imali prednost 6-2. Zahvaljujući još jednoj lošoj napadačkoj večeri Zadrana ta je prednost porasla i do 11-4. Tek koncem prve četvrtine kreće mini serija domaćina u kojoj su Ramljak, Ivanov i Sobin smanjili zaostatak na 11-10 u korist Zvezde. Do kraja četvrtine dva je slobodna bacanja za goste pogodio Blažić, a još je jednom stigao poentirati i Kalinić za ukupnih 10-15 nakon prve četvrtine.

Ni druga dionica nije izgledala obećavajuće za Zadar sve dok se nije razigrao tandem Kraljević-Sobin. Gosti su naime stigli do prednosti 12-21, no centarski je dvojac uspio smanjiti na samo tri koša zaostatka, prvo 20-23 a potom i 22-25.

Međutim, kvaliteta gostujuće momčadi još je jednom stigla do izražaja te su preko Mitrovića, Lazića, Marjanovića i Dangubića opet stigli do visoke prednosti od sedam koševa na kraju poluvremena (30-37). Rezultat bi bio kud i kamo nepovoljniji za Zadar da se konačno nije razbudio Florence te povezao dvije trice u posljednjim trenucima poluvremena.

Kod Zadra su po osam koševa postigli Sobin i Kraljević, a po šest Ramljak i Florence. Strijelce Crvene Zvezde je predvodio Mitrović s dvanaest ubačaja.

Početak treće dionice obilježila je odluka suca Obradovića da Ramljaku kod, čini se, čiste blokade dosudi prekršaj, a potom i zbog neprimjerene reakcije tehničku pogrešku. Gosti su tri slobodna bacanja i loptu sa strane pretvorili u pet koševa, a već u sljedećem napadu poentirali su i za 30-44 .

Od tog šoka domaći se jednostavno nisu znali oporaviti. Koševima Mitrovića, Kalinića i Williamsa, Crvena je Zvezda stigla i do velikih 16 koševa prednosti (41-57). Kada je Zadar napokon uspio malo smanjiti zaostatak preko Bošnjaka i Ivanova na 48-60, domaći su do kraja četvrtine zaredali s još pet koševa i stigli do 18 koševa prednosti nakon 30 minuta igre.

U posljednjoj četvrtini Zadrani su krenuli na “sve ili ništa” međutim protiv vrlo kvalitetnog protivnika kakav Crvena Zvezda svakako jest, nije se moglo puno učiniti. Najbolju su situaciju imali na samom početku četvrtine kada su serijom 6-0 došli do 53-65, no ostatak utakmice u potpunosti je pripao protivniku. Na kraju su gosti iz Beograda upisali vrlo uvjerljivu pobjedu 63-79, te su uz podgoričku Budućnost ostali jedina neporažena momčad ABA lige. Zadar je ovim porazom po prvi put ove sezone stigao na negativni omjer pobjeda i poraza 2-3.

Strijelce Zadra predvodio je Filip Kraljević s 14 koševa, 12 je dodao Ivanov, a po 11 Sobin i Florence. Kod Zvezde se najviše istakao Mitrović sa 16, dok su po 14 koševa nadodali Kalinić i Jenkins.

Zadar u sljedećem kolu putuje na gostovanje kod Mega Vizure, dok će Zvezda ugostiti Budućnost u derbiju 6. kola.