Šarić donio pobjedu Ciboni, Jolly bolji od Zagreba

Šarić je na prepunoj Kozali košem u posljednjoj sekundi donio pobjedu Ciboni, a Jolly je u posljednjim minutama osigurao pobjedu protiv Zagreba.

Danas se igraju preostale dvije utakmice 1. kola Lige za prvaka, Zadar dolazi u goste Cedeviti, a Split igra na vrućem parketu u Sinju.

[rezultat id=355]

Jučer je na Kozali, u odličnoj atmosferi, Kvarner odigrao premijernu sezonu u Ligi za prvaka. Tribine su bile pune, tražila se karta više, a neki su navijači ostali pred zatvorenim vratima.

Na kraju je Dario Šarić košem u posljednjoj sekundi malo pokvario izvrsno raspoloženje na tribinama. Ipak, i s porazom od 84:86 svi oko riječkog prvoligaša mogu biti zadovoljni.

Kvarner je bio vrlo blizu velikog iznenađenja na startu prvenstva. Ivica Radić je iz slobodnog bacanja doveo u prvo vodstvo domaćine, u 4. minuti Bojan Krivec ih je odveo na 13:6, a dvije minute kasnije Jure Škifić povećava i na osam razlike (17:9). Igrači Vladimira Anzulovića prvu četvrtinu završavaju s dvoznamenkastom prednošću i iz minute u minutu podižu prednost.

Tricom Dine Cinca u drugom poluvremenu Riječani imaju nestvarnih 20 poena prednosti i u tom trenutku se činilo da će Cibosi još više potonuti jer im nisu prolazile akcije, loše su izgledali u obrani, a u napadu nisu skoro ništa pogađali. Do kraja poluvremena ta je opcija bila još uvijek izgledna, Cibosi su smanjili prednost, ali ona je još uvijek bila visoka (49:34).

U nastavku druga priča. Na krilima dobre igre Šarića Vukovi koš po koš smanjuju prednost, a sasvim se približavaju krajem trećeg dijela kada zaostaju samo četiri poena (62:58). U posljednjih 10 minuta ponajviše zahvaljujući Radiću Kvarner je ponovno blizu dvoznamenkastog viška (68:59), a nakon toga gosti rade preokret i tri minute prije kraja dolaze u vodstvo od 77:76.

Jerel Blassingame s četiri vezana poena podiže prednost, ali Radić i Škifić vračaju utakmicu u egal (81:81). Blassingame ubacuje tricu, a Škifić četiri sekunde prije kraja uzvraća. Tada na Šarić pogotkom u posljednjim trenutcima utakmice dovodi Cibose do pobjede.

Šarić je bio najbolji strijelac s 26 poena, a upisao je i 7 skokova te po 4 asistencije i ukradene lopte. Domaćine su predvodili Radić koji je postigao 25 i Škifić sa 17 poena.

[rezultat id=356]

Košarkaši Jolly Jadranske banke dobro su otvorili natjecanje u Ligi za prvaka. Pred oko 300 gledatelja bili su bolji od Zagreba 70:65.

U borbenoj, kvalitetnoj i zanimljivoj utakmici Bankari su došli do pobjede u posljednjih četiri minute kada su napravili preokret iz minimalnog zaostatka (64:65) do pobjede od 70:65. Mravi su u to periodu odigrali užasno, ne uspjevši niti jednom ubaciti loptu kroz obruč.

Ronald Ross je ponovno bio najbolji u sastavu Jollyja, postigao je 25 poena uz 6 skokova i asistencija. Tomislav Gabrić je dodao 13 koševa i 8 skokova, a dvoznamenkasti su bili i Dino Butorac (11) te Mate Mrva (10). Kod Zagrepčana najbolji je bio Ivan Novačić s 23 poena i 8 skokova, a Ante Krapić je dodao 18 koševa.