Šarić i Bender nezapaženi u pobjedama

U noći s ponedjeljka na utorak odigrano je više utakmica na NBA parketima, a svoje minute dobila su i dvojica hrvatskih košarkaša – Dario Šarić Dragan Bender.

Philadelphia je u četvrtoj utakmici sezone došla do prve pobjede, a na gostujućem terenu svladali su Detroit rezultatom 86:97. Najzaslužniji za slavlje bili su Joel Embiid (30 poena, devet skokva) i Ben Simmons (21 poen, 12 skokova, 10 asistencija), dok je Pistonse predvodio Reggie Jackson sa 16 ubačaja. Dario Šarić je za 20 minuta igre ostvario sedam koševa te po jedan skok i asistenciju, uz ukupan šut 3/10. Iza linije za tri poena gađao je 1/4, a čini se, barem zasada, kako bi Dariju ipak više odgovaralo da započinje susrete u prvoj petorci.

Phoenix je također upisao prvu pobjedu sezone, a na svome su parketu u napetoj završnici svladali Sacramento – 117:115. Najbolji strijelac Sunsa bio je Devin Booker s 22 poena, a 19 koševa dodao je mladi Marquese Chriss. S druge strane prednjačio je Garrett Temple s 23 postignuta koša. Dragan Bender proveo je 13 minuta u igri, koje je iskoristio za pet koševa i dva skoka (šut iz igre 1/4). Dodajmo da je za Kingse napokon debitirao i Bogdan Bogdanović, a upisao je 12 poena.