Šarićevi Sixersi nadigrali Heat i prošli u drugi krug

Košarkaši Philadelphia 76ersa nadigrali su Miami Heat u petoj utakmici prve runde doigravanja i stigli do četvrte pobjede. Sixersi su kod kuće slavili rezultatom 104:91, a presudnom se pokazala treća četvrtina u kojoj su napravili 14 poena razlike. J.J. Reddick ponovno je odigrao utakmicu za pamćenje ubacivši 27 poena uz šut za tri 5/10. Pritom je imao veliku podršku od Embiida koji je ubacio 19 poena i uhvatio 12 skokova, dok je dobru partiju odigrao i Simmons (14 poena, 10 skokova i 6 asistencija).

Dvocifreni kod Phile bili su još Belinelli s 11 i Covington s 10 poena. Dario Šarić je imao nešto skromniju večer. Naime, Šiši je ubacio 8 poena uz pet skokova i asistencija za 23 minute igre. Šut ga ovog puta nije služio pa je utakmicu završio s dva ubačaja iz devet pokušaja. Kod Heata je najefikasniji bio Olynyk s 18 koševa, a solidan je bio i Tyler Johnson sa 16 poena, odnosno Goran Dragić s 15 ubačaja.

Od ostalih susreta vrijedi izdvojiti kako su prvaci, Warriorsi, također prošli u drugu fazu svladavši San Antonio Spurse rezultatom 99:91. Spursima nije pomoglo ni 30 koševa LaMarcusa Aldridgea. Na strani prvaka Durant je ubacio 25 poena, a Klay Thompson 24 uz samo jednu ubačenu tricu.

Boston Celticsi slavili su protiv Bucksa 92:87 i poveli 3-2 u seriji. Horford s 22 uz 14 skokova i Rozier sa 16 koševa predvodili su Kelte, dok je kod Bucksa Middleton bio bolji od ostalih s 23 koša.