Sassari slavio u derbiju, odlični nastupi Hrvata!

Zaostala utakmica 23. kola talijanske Serie A donijela je derbi između Brindisija i Dinamo Sassarija u kojem su gosti sa Sardinije slavili s 90:97.

Brindisi je bolje otvorio susret i u prvoj četvrtini imao čak i dvocifrenu prednost, da bi Sassari do poluvremena vratio rezultat u egal. U zadnjih deset minuta ušlo se s vodstvom domaćina 67:65. Ključnim su se pokazale izvrsne minute Dinama sredinom posljednje četvrtine kada su serijom 0:8 otišli na 73:83. Bila je to razlika koju Brindisi više nije mogao okrenuti te su gosti upisali važnu pobjedu rezultatom 90:97.

Sassari je imao dominaciju u skoku (24-36), a i šut za tri poena bio im je na visokih 50% (10/20), dok su domaćini tricu gađali s tek 32% preciznosti (10/31).

Prvo ime susreta bio je sjajni hrvatski reprezentativac Filip Krušlin koji je postigao 22 poena (trica 5/6) uz 3 skoka, a Miro Bilan je za 18 minuta na parketu ubacio 17 poena te uhvatio 5 skokova. Treći hrvatski košarkaš u redovima Sassarija Toni Katić dodao je 5 poena. Za Brindisi je Harrison postigao 22.

Pobjedom je Sassari stigao na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice s omjerom 17:9, a Brindisi je usprkos porazu na drugoj poziciji s čak 19 pobjeda u tek 25 odigranih utakmica.