Šibenčani preko Sparsa do finala turnira u Sarajevu

Šibenčani sul bez ozljeđenih Sandi Marciuša i Toni Petanijal u polufinalu pobijedili Sparse i sutra će u 18:30 sati igrati finale turnira u Sarajevu protiv rumunjskog BC Timisoara.

Šibenik : Spars 80:71 (20:24, 39:36, 61:60)

Šibenik: Bašić 17, Vrkić 16, Šamadan 11, Blaće 11, Mišić 7, Kalpić 6, Vukičević 3, Španja 3, Radovčić, Vujičević, Andabaka.
Spars: Glogovac 13, Nikolić 12, Bulić 10, Buza 10, Josipović 9, Đurasović 5, Atić 4, Zahiragić 4, Buza 4

Domaćin je pred kraj prve četvrtine poveo i bio u vodstvu do 14 minute. Bruno Španja je vratio momčad Jeronima Šarina u plus u 14. minuti da bi Sparsovci ponovno vratili prednost na svoju stranu i držali ga u plusu do pred kraj poluvremena. U posljednjoj minuti Ljubo Šamadan postiže dvije trice za pozitivnih 39:36.

Ivo Josipović i Nedim Buza odmah na početku drugog dijela postavljaju 42:41 i sljedećih pet minuta se igra koš za koš, a rezultatska prednost često mijenja strane. Utakmica se lomi tek u posljednjih pet minuta kada domaćin od vodstva 71:68 do kraja utakmice ne postiže koš. Od 12 poena Građana devet je djelo najnovijeg pojačanja Zorana Vrkića.

U finalu će igrati protiv BC Timisoara (Jovanović 13, Perišić 11) koji je u neizvjesnoj završnici slavio 56:55 protiv Igokee.