Šibenik teže od očekivanog do pobjede protiv Alkara

Košarkaši Šibenika su u 11. kolu HT Premijer lige teže od očekivanog pobijedili sinjski Alkar. Sinjani su se protiv favoriziranog domaćina dobro držali, no na kraju nisu uspjeli kapitalizirati vrlo dobru igru, te su upisali poraz rezultatom 79:73 u korist Šibenčana.

Šibenik – Alkar 79:73 (19:23, 20:14, 15:19, 25:17 )

(Bundović 18 (5sk), Bašić 14, Mileković 14 – Graf 21 (6as), Brajković 17 (8sk), Šarac 13)

Sinjani su ušli u utakmicu lošije od domaćina, košem Ivana Milekovića ekipa iz Krešimirovog grada odlazi na pet koševa razlike nakon nešto više od dvije minute igre. No tada se Alkari bude, prvo dolaze do izjednačenja, a potom i do vodstva, a dobra igra u finišu prve dionice im omogućava da prvu četvrtinu završe s četiri poena razlike, rezultatom 23:19. Drugu četvrtinu je obilježila vrlo izjednačena igra, a na dvije minute do predaha Šibenčani prvo dolaze do poravnanja rezultata, te potom i do vodstva na krilima Filipa Bundovića i Luke Pandurića. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:37 u korist Šibenika.

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze agresivno i dinamičnom igrom odlaze na do tada najviših sedam poena razlike. Najzaslužniji za tu seriju domaćina je već spomenuti Bundović. Ako su gledatelji mislili da je Šibenik tom serijom utakmicu uveo u mirnije vode, prevario se. Dajuan Graf polaganjima i Marko Šarac s čak četiri zabijene trice odvode goste do vodstva od dva poena, koje su zadržali na ulasku u zadnju četvrtinu.

Zadnja četvrtina ponovno donosi vrlo uzbudljivu igru, a domaćini se na krilima iskusnih Pandurića, Milekovića i kapetana Domagoja Bašića potpuno vraćaju u utakmicu, preuzimaju vodstvo i privode utakmicu mirnijem kraju, te uspijevaju upisati novu pobjedu.

Šibenik je ovom pobjedom došao do već desete pobjede, dok je Alkar upisao osmi poraz u dosadašnjih jedanaest kola.

U sljedećem kolu Šibenik gostuje u Zagrebu kod Cedevite, a Alkar će na domaćem terenu u Sinju ugostiti Vrijednosnice Osijek.