Šibenik tijesno slavio u Osijeku

U posljednjem susretu kola HT Premijer Lige momčad Šibenika stigla je do pobjede na tradicionalno neugodnom gostovanju u Osijeku. Šibenčani su se bolje snašli u napetoj završnici te na kraju slavili rezultatom 73:71.

HT Premijer liga, 9. travnja

Vrijednosnice Osijek – Šibenik 71:73 (13:9, 17:17, 22:22, 19:25)

(Tomsick 17, Gabrić 20)

Domaća je momčad puno bolje otvorila utakmicu te vrlo brzo stekla prednost 10:2. Ipak, Šibenik se uspio vratiti te utakmicu držati u egalu kroz cijelo prvo poluvrijeme. Vrijednosnice su na poluvrijeme otišle s prednošću 30:26.

Kroz treću se četvrtinu također igralo koš za koš, a Šibenik je u jednom trenutku čak i preuzeo vodstvo koje je Osijek ubrzo vratio u svoju korist. Posljednju su dionicu na krilima Tomislava Gabrića bolje otvorili gosti te održavali prednost do posljednjih trenutaka utakmice. Deset sekundi do kraja, pri rezultatu 71:73 Pandurić promašuje oba slobodna bacanja, no Osijek ne uspijeva zabiti u posljednjem napadu te pobjeda odlazi Šibeniku.