Šibenka zaprijetila na kraju; Gorica u penal završnici do pobjede

Košarkaši Gorice stigli su do nove domaće pobjede. U zaostaloj utakmici HT Premijer ligi i posljednjoj u 2020. godini, Gorica je kod kuće nadigrala Šibenku rezultatom 86:82. Šibenčani su odlično startali u prvih deset minuta pa su na kraju ostali bez gasa. Ipak nije moglo bez drame u završnici, ali je nesportska pogreška Freemana zaključila utakmicu u korist domaćina.

Grafika: Sportstudio Agency

Solomun i Širko bili su raspoloženi pa su gosti poveli s 9:22 nakon sedam minuta igre, no Gorica kreira veliku seriju i do kraja prve dionice smanjuje na 22:24 preko Kapuste. Domaćini polako preuzimaju inicijativu pa do poluvremena prelaze u sigurnije vode – 44:36 nakon 20 minuta.

Preko raspoloženog Majcunića sjajno gorica održava svoju komfor zonu pa čak i dolazi do najviših plus 19 (62:43) sredinom treće dionice. Međutim, aktivan rezultat je na drugoj strani solo dionicom zadržao Henrik Širko pa se u posljednjih deset minuta ulazi s rezultatom 68:59.

Širi roster Gorice došao je do izražaja, a valja istaknuti kako su Šibenčani jučer igrali Kup utakmicu u Zaboku. 90 sekundi prije kraja nakon poena Bakovića imala je Gorica plus osam te je utakmica izgledala riješeno. Narančasti su zakomplicirali stvari pa nije moglo bez drame.

Raspoloženi Domagoj Šarić uz pomoć Solomuna i Freemana vraća goste u igru i na samo minus jedan 11 sekundi prije kraja. Više se od toga nije moglo, Freeman zarađuje nesportsku pogrešku deset sekundi prije kraja, a zatim tehničku dobiva gostujući trener pa je Majcunić pospremio preostala slobodna bacanja za pobjedu Gorice.