Šibenski uragan otpuhao Analitičare

‘Šampioni, šampioni’ orilo se s tribina Baldekina nakon utakmice. Funcuti i ostatak publike zaista je uživao u prezentaciji, igri šibenske momčadi, a svoje su minute i koševe dočekali i oni najmlađi – Ivišić, Vlaić i Jelić.

Već u prvoj četvrtini stekla je šibenska momčadi veliku prednost, čak 19 koševa (30:11). Sjajno napadačko izdanje nastavilo se i dalje, trica je bila odlična (10/13), dominacija u skoku također i do poluvremena prednost je narasla na ogromnih +40 (63:23).

Nisu domaći košarkaši povukli ručnu u nastavku, dapače. I dalje su nemilosrdno punili gostujući koš, prikazujući dopadljivu igru. Prednost je tako u jednom trenutku bila i čak 61 koš razlike.

Iznimno veliko vodstvo omogućilo je treneru Juriću da u samoj završnici istodobno na parket pošalje i one najmlađe. U strijelce su se tako upisali svi Šibenčani, osim playa Koraća.

U vrlo visokoj pobjedi najefikasniji je bio Šarić s 28 koševa, pratili su ga Paić sa 16, Slavica s 14, Nakić i Vuko postigli su po 13, a Gulin deset koševa.

GKK Šibenik – Hermes Analitica 115:62 (30:11, 33:12, 31:15, 20:24)
ŠIBENIK , Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 600.
Suci: Josip Radojković, Leo Roglić i Marko Živaljić.
GKK Šibenik: Mileković 3, Šarić 28, Vuko 13, Gulin 10, Bašić 6, Jelić 5, Ivišić 4, Vlaić 3, Nakić 13, Korać, Slavica 14, Paić 16.
Hermes Analitica: Foster 19, Kordić 9, Proleta, Kalpić, Svoboda 6, F. Bjelanović 18, Vlaić 4, P. Bjelanović, Ćubela 6, Češkić.