Simon igra u odličnoj formi, Zvezda okrenula Olympiacos

U 15.kolu Eurolige u Istanbulu su se susrele momčad koja igra u vjerojatno najboljoj formi u Europi (Anadolu Efes) i aktualni europski prvak, moskovski CSKA. U odličnom dvoboju, pobjednik je odlučen tek u posljednjoj minuti, a s(p)retniji su bili gosti iz Moskve.

Bio je ovo dvoboj dvojice ponajboljih playmakera u Europi, Shane Larkina s jedne i Mike Jamesa s druge strane. Efes je bio u konstantnom vodstvu i činilo se da će sigurno privesti utakmicu kraju, međutim, u posljednjih 10 minuta CSKA je došao do preokreta i slavlja rezultatom 80:81. Zadnji napad za goste realizirao je James, da bi šut za pobjedu domaće momčadi promašio Larkin.

Hrvatski reprezentativac Kruno Simon nastavlja igrati u odličnoj formi, ubacio je 21 poen (trice 4/5) uz 5 skokova. Za CSKA je Mike James postigao 28, ali i uhvatio 6 skokova te podijelio 4 asistencije.

U Beogradu je Zvezda ugostila Olympiacos, imali su Grci visoku prednost u prvom poluvremenu, ali Srbi su preokretom u drugom poluvremenu stigli do zasluženog slavlja 88:81.

Nevjerojatnu utakmicu za Beograđane odigrao je Lorenzo Brown ubacivši čak 34 poena (šut iz igre 11/18), dok je za Grke Brandon Paul postigao 21.