Simonović slomio hrabru Cibonu u Pioniru

U 23. kolu ABA lige Cibosi su propustili iznenaditi Zvezdu u Pioniru. Nakon napete završnice domaćini su šutom Simonovića u posljednjim sekundama ugasili nade Vukova. Završilo je 97:95 za Zvezdu.

Cibosi su bolje otvorili susret preko Šarića i Blassingamea (4:7) i imali blagu inicijativu tijekom četvrtine (12:16), ali nisu se uspjeli značajnije odvojiti i domaćini su do kraja četvrtine, u kojoj su obje momčadi zaboravile igrati obranu, preokrenuli rezultat u svoju korist (27:25).

Uozbiljili su se domaćini u drugoj dionici i to se odmah i osjetilo na semaforu, odnosno Savović je odveo Zvezdu na plus sedam (32:25). No, Cibose je večeraš dobro služio šut i u prvom poluvremenu (šut za tri poena 6-10) i imali su samo sedam promašaja iz igre.

Stoga su istopili prednost preko raspoloženog Strawberryja i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Zagrepčana (50:51).

Počelo je u drugom poluvremenu vrlo izjednačeno, igralo se koš za košem i momčadi su se izmjenjivale u vodstvu. Domaćini propuštaju priliku da se značajnije odvoje (šest poena prednosti), pa Vukovi preko Blassingamea brzo vraćaju rezultat u svoju korist do kraja četvrtine (68:73).

U četvrtom periodu Cibosi propuštaju riješiti susret pri vodstvu 77:70 i domaćini se preko Igora Rakočevića, koji pogađa tricu uz dodatno slobodno bacanje, vraćaju u igru.

U završnicu se ulazi izjednačeno i pred sam kraj, nakon polovičnog uspjeha Strawberryja s linije slobodnih bacanja, Simonović pogađa tricu u posljednjim sekundama za 97:95 što se pokazalo presudnim. Strawberry je nakon toga promašio šut za produžetke.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Igor Rakočević s 21 poenom i Raško Katić sa 16 koševa. Kod Cibone najbolji je bio Strawberry s 31 poenom. Pridružio mu se i Blassingame s 13 ubačaja.