Sjajan početak finalne serije, Cedevita povela 1:0!

S tjedan dana zakašnjenja zbog koronavirusa započela je finalna serija Prve muške lige. Cedevita Junior je u prvoj utakmici finala u Domu košarke Cedevita ugostila Dinamo Zagreb i slavila rezultatom 85:75.

Prva četvrtina bila je poprilično izjednačena, a vrlo raspoloženi Nenad Delić radio je pod košem velike probleme Cedevitašima. Na njegov pogon Dinamo je uvodnu dionicu zaključio s vodstvom 21:23.

Serijom 7:0 Cedevita je otvorila drugu četvrtinu i sigurno preuzela vodstvo, a ono je preko Šabića i Ogrizovića u 15. minuti stiglo na dvocifrenu brojku. Na poluvrijeme je semafor pokazivao prednost Cedevite Junior rezultatom 46:38.

Uspjela je Cedevita ponovno serijom 7:0 otvoriti četvrtinu i otići na +15, ali ubrzo je uslijedio odgovor Dinama. Plavi su uspjeli doći na 58:53 krajem dionice ponajprije zahvaljujući razigranom Marku Juriču te Nenadu Deliću, što je natjeralo domaćine na minutu odmora. Tu nije bio kraj dobre serije Dinama, preko Garafolića došli su na samo – 1, a isti igrač propustio je slobodna bacanja koja bi dovela Dinamo u prednost. U posljednjih deset minuta ušlo se s vodstvom Cedevite 59:58.

Garafolić dovodi Dinamo u prednost, ali preko Smajlagića i Jacovića Narančasti ubrzo stižu do 66:63. Na šest minuta do isteka vremena Sven Smajlagić je vezao pet poena i odveo domaću ekipu do +7. Širina Cedevite presudila je, vodstvo su Vitamini sigurno ne samo sačuvali, već i povećali do kraja utakmice i upisali pobjedu rezultatom 85:75 za vodstvo 1:0 u seriji!

Prvo ime susreta bio je Sven Smajlagić s 22 poena uz 3 skoka i 2 asistencije, Ogrizović je dodao 15 poena. S druge strane, Delić je za Dinamo upisao double double od 18 poena i 11 skokova.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.

Druga utakmica finalne serije na rasporedu je u srijedu, 5. svibnja, s početkom u 20.15h u KC Dražen Petrović, a domaćin će biti Dinamo Zagreb. Prvak i momčad koja će osigurati izravan ulazak u HT Premijer ligu bit će ekipa koja prva ostvari dvije pobjede, poraženi će igrati u razigravanju za ulazak u najviši razred hrvatske košarke protiv Furnira.