Sjajne vijesti iz Italije: Hrvatski centar igra u životnoj formi!

U 13. kolu talijanske Serie A na Sardiniju je u goste Dinamo Sassariju stigla Brescia. Domaćini su slavili rezultatom 100:87.

Iako krajnji pogled na rezultat može navesti na pomisao kako je pobjeda bila bez stresa, ona je bila sve, samo ne laka. Brescia je furiozno ušla u dvoboj, a prvu četvrtinu zaključili su s čak +16. Ipak, ekipa Gianmarca Pozzecca tada se budi i do poluvremena dolazi na podnošljivih -5. U trećoj dionici još je bilo neizvjesno, a konačni odmak i dvocifrenu, nedostižnu prednost domaća je momčad ostvarila tek u posljednjim minutama susreta.

Miro Bilan igra košarku života, to sada možemo s punim pravom reći. Šibenčanin je i danas briljirao, ubacio je 19 poena uz 13 skokova i 4 asistencije. Reprezentativni centar u ovoj sezoni Serie A prosječno ubacuje čak 16,4 poena i hvata 7,3 skoka. Dobru partiju pružio je i Filip Krušlin, Zagrepčanin je za 18 minuta na parketu ubacio 12 poena uz 2 skoka i 4 asistencije. Treći hrvatski košarkaš u Dinamu, Toni Katić, nije se upisao među strijelce.

Sassari je ovim slavljem došao do trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici s omjerom 7:5, a u sljedećem će kolu gostovati kod Reggiane. Brescia je trenutno 10. momčad u Italiji, s pet pobjeda u dvanaest odigranih utakmica.