Sjajni Bogdanović, Žižić i Bender u međusobnom duelu

Čak 20 NBA ekipa izašlo je sinoć na parkete diljem SAD-a u sklopu još jednog dana u najjačoj ligi svijeta. Većina utakmica prošla je bez iznenađenja, favoriti su svoje odradili i otišli doma s punim plijenom. Izdvajamo tek tijesnu pobjedu San Antonio Spursa 124:120 doma protiv direktnih playoff konkurenata Utah Jazza uz nestvarnih 45 poena LaMarcusa Aldridgea. Ono što nas ne veseli jest još jedna ozljeda Stephena Curryja. Naime, nesretni Steph vratio se sinoć u utakmici protiv Atlanta Hawksa i igrao prilično dobro (29 poena u 25 minuta) da bi krajem 3. četvrtine njegov suigrač JaVale McGee pao preko njega i pri tom je Curry  zadobio ozljedu koljena. Warriorsi su na kraju uspjeli izvući pobjedu 106:94, a više o Curryjevoj ozljedi znat će se danas nakon pretraga. Od hrvatskih igrača nastupila su njih trojica, stoga krenimo redom.

Nakon nekoliko slabijih utakmica, Bojan Bogdanović sinoć je zatrpao koš Los Angeles Clippersa u 109:104 pobjedi njegovih Indiana Pacersa. Nimalo lak zadatak bio je pred domaćinima iz Indianapolisa budući da se Clippersi bore za doigravanje u zapadnoj konferenciji i nakon tradea Blakea Griffina igraju sve bolje. Pobjedom protiv Bucksa potvrdili su kvalitetu te su se i u ovoj utakmici nadali pobjedi. Međutim, odličnom igrom u obrani domaćina natjerali su Clipperse na 15 izgubljenih lopti što je, uz bolji skakački učinak, bilo dovoljno za tijesnu pobjedu. Najbolji je bio upravo Bogdanović utrpavši 28 poena (1/1 za 1, 9/12 za 2 i 3/6 za 3) uz 5 skokova, 3 asistencije i 1 izgubljenu loptu. Osim Bojana, istaknuli su se Victor Oladipo s 18 poena, 6 skokova i 4 asista i neumorni Thaddeus Young s double-double učinkom od 16 poena i 10 skokova.

Cijelu sezonu Pacersi guraju vrlo dobro te su trenutno 5. na istoku (jedno vrijeme su bili čak 3. odmah iza Bostona i Toronta). Svaku utakmicu iskoči neki drugi igrač i odvede ih do pobjede uz standardne doprinose ostalih u ekipi. Tako je bio slučaj i sinoć s Bogdanovićem, no mi se nadamo kako će Bojan ovakve utakmice pružati i u doigravanju koje bi moglo biti vrlo izjednačeno. Kod Clippersa situacija nije tako bajna budući da su ovim porazom pali na 10. mjesto zapada, a 8. Utah im bježi za 3 pobjede.

Double-double učinak ostvarili su Lou Williams s 27 poena i 10 asistencija i DeAndre Jordan s 14 poena i 11 skokova. Slijedeću utakmicu čeka ih težak zadatak budući da idu na sraz s 1. ekipom istoka Toronto Raptorsima, dok će Pacersi ugostiti Miami u svojoj dvorani.

Nakon Indianapolisa selimo u državu Ohio u Cleveland na obračun domaćih Cavsa i Phoenix Sunsa. Domaćinima su se u ovoj utakmici oporavili gotovo svi igrači osim Osmana i odmah zaigrali. Rezultiralo je to uvjerljivom 120:95 pobjedom, a razlika je rasla i na velikih +31. Bili su Cavsi bolji u skoro svim statističkim kategorijama i pobjeda uopće nije dolazila u pitanje. Predvodili su ih pogađate LeBron James s 27 poena, 6 skokova, 9 asistencija i Kevin Love s 20 poena i 6 skokova.

Ante Žižić nažalost nije vidio puno minuta s obzirom na povratke ThompsonaNancea Jr-a. Upisao je 4 poena (2/2 šut) i 2 skoka za samo 5 minuta igre. Ovom pobjedom Cavsi su skočili na 3. mjesto istoka preskočivši Pacerse i Phillu te se tako pripremaju za doigravanje (ostalo im je još samo 10 utakmica). Kod Sunsa najbolji su bili Troy Daniels s 20 poena i 6 skokova i 8 pick. drafta 2016. Marquese Chriss double-double učinkom od 19 poena i 10 skokova.

Dragan Bender ponovno je startao međutim nije ostavio najbolji dojam. Zabio je samo 2 poena (1/4 šut) uz 3 skoka, 1 dodavanje, 2 ukradene i 3 izgubljene lopte. Uklopio se u sivilo ekipe Sunsa koja cijelu sezonu igra dosta loše i pužu po dnu zapadne konferencije s nadom za što bolji izbor na draftu. Dragan pak s druge strane nakon par dobrih utakmica nastvlja s toplo-hladno izvedbama i nadamo se da će se to promjeniti na bolje. Slijedeću utakmicu Sunsi gostuju u Orlandu dok će Cavsi imati relativno lagan zadatak u gostima kod Brooklyn Netsa.