Sjajni hrvatski dvojac odveo Dinamo do nove pobjede!

U 24. kolu Serie A Dinamo je na Sardiniji ugostio ekipu Vanoli Cremone te slavio rezultatom 95:84.

Gostujuća momčad bila je konkurentna tek u prvoj četvrtini koju su zaključili s vodstvom 26:29, ali momčad Gianmarca Pozzecca je početkom druge dionice napravila seriju 15:0 i otišla na dvocifrenu prednost. Cremona je uspjela stvari ‘zakomplicirati’ u zadnjoj četvrtini kada su na nešto više od tri minute do kraja stigli na – 5, međutim, više od toga nisu mogli i Sassari je stigao do svoje 14. pobjede u sezoni.

Filip Krušlin je u pobjedničkim redovima bio najefikasniji igrač s 20 ubačenih poena za 25 minuta na parketu, Zagrepčanin je trice gađao 6/12, a uhvatio je i 4 skoka. Miro Bilan iznova potvrđuje da je jedan od najboljih centara u talijanskoj košarci, upisao je novi double double učinak od 18 poena i 11 skokova za valorizaciju 24. Toni Katić nije igrao za domaćine. Kod Cremone je Fabio Mian postigao 23 poena.

Presudna je bila prednost Sassarija u skokovima kojih su skupili ukupno 42, dok je Cremona zaustavljena na njih tek 23. Dinamo je na četvrtom mjestu prvenstva s omjerom 14:6, Vanoli Cremona drži 11. poziciju s 8 pobjeda i 15 poraza.