Sjajni Isabell nedovoljan, Šibenka slavila na Baldekinu

U 27.kolu HT Premijer lige Šibenka je na Baldekinu slavila protiv Furnira 96:92. Zagrepčani su nadu u drugi ovosezonski uspjeh na Baldekinu grijali do same završnice (89:85), a susret je prelomila trica Jamesa Freemana za 92:85. Uspio je Furnir doći na 95:92, ali više od toga večeras nije išlo.

Početak susreta je pripao Šibenčanima koji su u osmoj minuti imali +8 (24:16). Do završnice prve četvrtine Tramaine Isabell i Mihajlo Jerković su vratili Dubravaše u egal (25:23), a sastav Jeronima Šarina prvi puta je poveo u 13.minuti kada je Luka Pandurić ubacio tricu za 31:29. Nešto kasnije bilo je i +4 za Furnir (35:31). Tricama Domagoja Bašića i Domagoja Šarića domaćini su poveli 46:39, a da Furnir na odmoru ima zaostatak od tri koša najzaslužniji je Isabell koji je u prvih dvadeset minuta ubacio 17 poena.

Šibenčani su u trećoj četvrtini napravili rezultatsko odvajanje pa su nakon trica Širka i Bašića, te poena Milije Mikovića u 26.minuti otišli na 16 razlike (66:50). Uslijedio je odgovor Dubravaša u vidu poena Majića, Pandurića, Isabella i Ljubičića koju su serijom 14:2 vratili neizvjesnost (68:64). U posljednjih deset minuta Šibenka je ušla s prednošću 71:66. Sjajni Isabell dovukao je Furnir na spomenutih minus 2 (74:72).

Uzvraćaju Juraj Pleadin i Miković (80:72), ali tricama Isabella i Majića opet prijet Lavovi (83:80). Imali su Dubravši u posljednjih 90 sekundi i napad na minus 4, ali osobna pogreška u napadu Puoa, te spomenuta trica Freemana rješile su ovaj susret.

Šibenku su predvodili Miković s 24 i Širko s 20 poena, a Furnir sjajni Isabell koji je imao tripledouble učinak od 37 poena (šut 14/19), 10 skokova i 10 asista. Pandurić je ubacio 12, a Majić 11 poena.