Sjajni Simon odveo Efes do slavlja u turskom derbiju!

Pretposljednje kolo turske TBL lige donijelo je veliki derbi između Fenerbahčea i Anadolu Efesa u kojem su gosti slavili s 84:88.

Fenerbahče je bolje otvorio dvoboj i nakon prve četvrtine vodio 21:12, da bi na nešto više od minute do poluvremena ta prednost otišla i na +12. Ipak, Efes je do velikog odmora smanjio na prihvatljivih 41:35.

Serijom 0:7 gosti su na otvaranju nastavka poveli 41:42, treća dionica je protekla u igri koš za koš uz neprestano izmjenjivanje u vodstvu obje ekipe. Žuto-crni su u zadnju četvrtinu ušli s 64:62.

Ekipa Ergina Atamana i u zadnjih je deset minuta ušla sa serijom 0:7, Fener se na pet minuta do isteka vremena vratio u egal. Preko Moermana, Micića i Larkina Efes je potom vezao deset poena, s druge strane su odgovorili Sipahi i Gudurić pa je Ataman pozvao timeout na 1:45 pri vodstvu njegove momčadi 80:84. Polaganjem Micića te krađom lopte u obrani Efes je osigurao slavlje, tek je Vesely na kraju smanjio na konačnih 84:88. Presudila je sjajna preciznost Efesa za dva poena od 76% (25/33).

Briljantnu utakmicu ponovno je odigrao hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon koji je ubacio 21 poena uz sjajan šut iz igre 9/11 (trica 3/4) te 3 skoka i 4 asistencije. Moerman je upisao double double od 15 poena i 12 skokova, dok je kod Fenera najefikasniji bio Gudurić s 20 poena.

Anadolu Efes ima tek jedan poraz u 28 utakmica te je uvjerljivo prvi na prvenstvenoj ljestvici, Fenerbahče je drugi s omjerom 22:8.