Sjajni Zubčić odveo Tofas do pobjede u Ligi prvaka

Turski dvoboj gledali smo u 5. kolu grupe I TOP 16 faze FIBA-ine Lige prvaka, Tofas Bursa je kao domaćin stigao do pobjede protiv Pinar Karsiyake rezultatom 88:79.

Iako su gosti u susret ušli kao favoriti zbog još uvijek žive šanse za plasman među osam najboljih momčadi Basketball Champions League, Tofas je igrao za svoju ‘čast’ te sasvim zasluženo upisao prvo slavlje u ovoj fazi natjecanja.

Tofas je u šestoj minuti stigao na +10, ali Pinar Karsiyaka je do poluvremena smanjila zaostatak na 44:41. Serijom 7:0 domaća ekipa sredinom treće četvrtine odlazi na 59:52, a na ulasku u zadnjih deset minuta donose 5 poena viška. Pitanje pobjednika riješeno je na nešto više od četiri minute do posljednjeg sučevog zvižduka kada Tofas vraća dvocifrenu prednost i mirno privodi susret kraju uz pobjedu 88:79.

Najbolji pojedinac pobjedničke momčadi bio je Tomislav Zubčić, Zadranin je za minute ubacio 21 poena uz šut za tri poena 5/6. Osim toga, uhvatio je 4 skoka i podijelio 1 asistenciju. Najefikasniji kod Karsiyake bio je Morgan s 18 poena.

Nakon pet odigranih kola Tofas je na omjeru 1:4, a Karsiyaka ima 2 pobjede i 3 poraza. Hapoel Holon i Brindisi imaju po 2 pobjede i poraza, a međusobni dvoboj odigrat će sutra.