Sjever: Grafičar bolji od Međimurja u polufinalu kupa “Krešimir Ćosić“

Na noć vještica polufinale kupa regije sjever odigrali su Međimurje iz Čakovca i Grafičar iz Ludbrega. Bolji su bili gosti iz Ludbrega koji su slavili rezultatom 68:77 i tako se plasirali u finale kupa regije sjever gdje dočekuju Podravac iz Virja.

Međimurje – Grafičar 68:77 (15:24, 27:46, 48:60)

Gledatelja: 400

Međimurje: Novak 21, Krajačić 15, Podvezanec 11, Jambrović 9, Pađan 8, Gašparić 4, Svaty, Lepen, Čibarić, Megla, Martinović.

Grafičar: Poljak 16, Novak Man. 15, Novak Mar. 15, Bušić 13, Štefan 9, Novak Mat. 6, Prprović 3, Bačani, Dijanušić, Siladić, Kokolek, Vuković.

Gosti iz Ludbrega najviše zahvaljujući odličnoj obrani već su nakon prve četvrtine imali devet koševa prednosti. Nastavili su u istom ritmu i u drugom periodu protiv puno mlađe momčadi Međimurja i već su na poluvremenu imali visokih 19 poena razlike.

Drugo poluvrijeme pripalo je domaćem sastavu. Dobili su treću četvrtinu s sedam poena prednosti i smanjili na 12 koševa razlike. Pokušali su u posljednjem periodu zaprijetiti gostima, ali nisu uspjeli. Iskusni sastav Grafičara rutinirano je sačuvao prednost do samog kraja i na kraju slavio s devet koševa razlike.

Spomenimo i veliki broj gledatelja koji je bio na utakmici, bilo ih je otprilike 400 pa su oba sastava imala veliku podršku navijača.

Kod Međimurja najbolji Mario Novak-Marek koji je zabio 21 koš dok je Danijel Krajačić zabio 15. U pobjedničkim redovima Vilim Poljak 16 koševa, a Manuel Novak i Mario Novak-Medo zabili su svaki po 15 poena.