A2 Sjever: Vindiji pobjeda protiv vodećeg Podravca

Pobjeda Vindije nad vodećim Podravcem vratila je u utrku za prvo mjesto aktualnog prvaka lige Grafičar. Varaždinci su nakon dva nesretna poraza (Grafičar i Petar Zrinski) konačno slavili.

Imamo kvalitetu za vrh lige, no oscilacije u igri, uvjetovane mladošću i neiskustvom, koštale su nas nekih poraza. Najiskusniji i najstariji u mojoj momčadi su Šamarija s 31 i Petrović s 24 godine. Svi ostali su ispod 20 godina i to puno govori. Protiv Podravca smo odigrali sjajno, dobro se pripremili, znali smo sve njihove prednosti i nedostatke i to smo znali iskoristiti. U zadnjoj četvrtini smo poveli i s 10 razlike, ali su nas Virovci stigli. Ipak, završnicu smo odigrali vrlo koncentrirano, hrabro i  zasluženo pobijedili” – rekao je za aktualno.hr trener Vindije Velimir Mudri.

Šest kola prije kraja Podravac ima pobjedu više od Grafičara. Međutim, Virovci su oba susreta bio bolji od Ludbrežana i do kraja prvenstva imaju pravo na još jedan kiks s kojim bi igrali A1 kvalifikacije.

Nada postoji, ali ona je teško ostvariva, no mi se nećemo predati. Virje mora na još dva teška gostovanja, Radniku i Međimurju, a tamo moramo i mi. Vidjet ćemo što će biti do kraja prvenstva“, izjavio je za isti portal Igor Dijanošić, koordinator Košarkaškog kluba Grafičar.

Nakon izjednačenog poluvremena, domaćin je u trećem dijelu došao na najveću razliku od devet koševa. Prednost održavaju do posljednje dvije minute kada Podravac s dvije trice Karla Molnara i jednom Mateja Arlovića dolazi u vodstvo. Ne uspijevaju zadržati i Kristijan Šamarija i Ando Nakić pogađaju slobodna bacanja za vodstvo domaćina, a posljednji šut gostiju za pobjedu ne dolazi do obruča.

Nakić (27) i Šamarija (26) su bili najuspješniji u pobjedničkoj ekipi dok trener Mirko Hrženjak ne može biti zadovoljan s učinkom svoje momčadi u kojoj su Molnar i Nikola Šestak najučinkovitiji s po 15 koševa.

Grafičar je projurio kroz Koprivnicu. Na kraju je bilo +47, a sedam igrača Siniše Besera imalo je dvoznamenkasti učinak.

Uvjerljivi su bili i Petar Zrinski (Filip Tomić 25) na gostovanju u Križevcima (+33) te Bjelovar (Stefan Zadravec 25) kod Ivančice (+22).

Mladost je na ulasku u posljednjih deset minuta gubila od Čakovca, ali odlična posljednja četvrtina (16:33) joj je donijela na kraju visoku pobjedu). Zoranu Jančijevu s 35 i Darku Dautancu s 29 ubačaja idu najveće zasluge za pobjedu.

Na krilima Ivana Svobode, prvog strijelca lige, Radnik je u Križevcima upisao pobjedu na Međimurjem. Svoboda je postigao 43 koša, deset više od braće Tomas. Momčad Stjepana Novaka su predvodili Matija Novak (29) i Danijel Karajčić s 24 ubačaja.

Svoboda je uvjerljivo prvi strijelac lige s prosjekom od 29,6 koševa po utakmici. Na listi strijelaca slijede Jančijev (24,3), Zadravec (22,1), Tomić (20,8) i Bruno Vrinjanin (20,4).