Srijeda, 22 rujna, 2021
More

POPULARNE OBJAVE

Škrljevo do slavlja protiv Zaboka

Nakon neizvjesnih posljednjih sedam minuta, košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su Zabok 77:75 i tako došli do treće prvenstvene pobjede. Iako su domaćini imali prednost cijelu utakmicu na kraju su došli do minimalne, ali vrijedne pobjede.

Na početku posljednje četvrtine trener Zaboka Ivan Tomas naređuje opću jurnjavu, pa gosti nakon nepune tri minute dolaze na minus dva i rezultat 62:60, napravivši seriju 8:0. Damir Markota pogodio je dvojku i trojku, Tomas trojku za minus dva. Od tog trenutka domaćin je stalno imao prednost od jednog (36′ 69:68) do najviše četiri pogotka razlike (76:71) na 16,2 sekundi prije kraja, kada Markota  nije uspio u pet sekundi izvesti loptu sa strane. Gosti su tri puta pucali trice za izjednačenje od čega Markota dva puta. Isti je igrač 4,9 sekundi prije kraja zabio tricu za 76:75, nakon čega pravi prekršaj, a Toni Jelenković ubacuje jedno od dva za konačnu pobjedu.

Arslanagić je kod domaćina zabio 15, Roberson 13 uz pet efektnih zakucavanja, a Gunjina 12 koševa. Kod gostiju Lisica je utrpao 14, a Primorac i Markota 13, odnosno 11 koševa.