Škrljevo zaledilo Mrave na -38

Košarkaši Škrljeva, bez suspendiranog Williamsa, ugostili su košarkaše Zagreba te na kraju uvjerljivo slavili rezultatom 111:73. Mravi su se u igri držali samo prvih deset minuta, a domaćini su se odličnom drugom četvrtinom odvojili na visokih plus 18. Zagrepčani su potpuno potonuli u nastavku. Bez “motora” Martina Junakovića gosti jednostavno nisu imali šanse. Košarkaši Škrljeva do kraja su uspjeli doći do plus 38.

HT Premijer liga, 7. kolo, 18. studeni

Škrljevo – Zagreb 111:73 (29:26, 34:19, 27:17, 21:11)

Škrljevo: Konjević 22, Stipčić 19, Boban 15, Radunić 18, Barnjak 17, Štemberger 8, Perković, Molnar, Vranković, Furlan 6, Hrnjkaš 2, Jashari 4

Zagreb: Krapić 18, Buovac 5, Šango 18, Proleta 8, Palokaj 4, Radoš 14, Čar, Ogrizović 6, Macner, Herceg, Bačevina, Badžim

Dječji vrtić Zagreba nije imao šanse protiv raspoložene momčadi Škrljeva. Pet igrača domaće momčadi je ubacilo više od 15 poena, a to je dovoljan pokazatelj o kakvoj se utakmici radilo. Nedostatak kvalitete i širine osjetio se kod gostiju pa je pobjeda Škrljeva bila očekivana, pogotovo kad je Zagreb doputovao bez ponajboljeg igrača lige. Domaćini su potpuno nadskakali protivnika s 41 skokom u odnosu na 18 skokova Zagrepčana. Iako su Mravi imali solidnih 42 posto šuta za tri, domaćini su dominirali u reketu gdje su ubacili čak 52 poena. Zanimljivo, Jasmin Perković je utakmicu odgledao s klupe.