Skupina C: Harden zbunjeno gledao Haku (Video)

Prvi susret današnjeg dana u skupini C odigrali su Ukrajina i Turska, a bolji su bili Ukrajinci koji su u neizvjesnom susretu odlučenom u posljednjoj četvrtini slavili s 64:58. SAD je došao do nove uvjerljive pobjede, ovaj puta protiv Novog Zelanda, a više od utakmice zanimljivije je bilo vidjeti reakcije igrača SAD-a na Haku Novozelanđana.

Ukrajina – Turska 64:58 (13:13, 25:26, 41:39)

Ukrajina: Mishula 19, Zaytsev 12 (5 sk), Jeter 10 (6 as, 5 il), Lypovyy 7, Kravtsov 5 (7 sk), Pustozvonov 4 (5 sk), Natyazhko 4, Zabirchenko 3, Mykhailiuk, Gladyr, Kornienko, Pustovyi.

Turska: Asik 16 (20 sk), Preldžić 14 (7 sk, 3 as), Arslan 9, Savas 7, Gonlum 4, Guler 3 (4 sk), Akyol 3, Tunceri 2, Osman, Ermis, Hersek, Aldemir.

Vrlo ružnu utakmicu za gledatelje odigrale su Ukrajina i Turska. Susret sa čvrstim obranama, malim brojem koševa, puno promašaja i najmanjim brojem koševa od svih do sada odigranih utakmica.

U prvoj četvrtini bilježimo vodstvo Turske 12:6 i 13:8, ali Ukrajina do kraja četvrtine serijom 5:0 Olexandra Mishule poravnava rezultat na 13:13. Turska je i u drugoj četvrtini imala incijativu, a u tri navrata bilježimo njihovo vodstvo od pet poena razlike, ali Ukrajina do poluvremena smanjuje na 25:26.

Treću četvrtinu za nijansu bolja Ukrajina koja je veći dio tog perioda provela u minimalnom vodstvu, a najveća njihova prednost bila je 41:35 pod kraj četvrtine. Turci su do kraja tog dijela smanjili na dva poena zaostatka uoči odlućujuće četvrtine. Tokom cijele posljednje četvrtine, Ukrajina je provela u vodstvu, a Turska je u par navrata došla na samo poen zaostatka, ali stečenih sedam poena prednosti par minuta do kraja nisu ugrozili i na kraju slavili s 64:58. Mishula je predvodio Ukrajinu s 19 koševa dok je kod Turske prvo ime bio Omer Asik s 16 poena i čak 20 skokova što je rekord dosadašnjeg dijela prvenstva. Dodajmo kako je Ukrajina igrala bez svog ponajboljeg šutera Sergya Gladyra.

SAD – Novi Zeland 98:71 (27:20, 57:35, 75:54)

Kompletnu statistiku susreta SAD-Novi Zeland pogledajte ovdje.

Reprezentativci SAD-a došli su do još jedne uvjerljive pobjede. Utakmica je bila lišena neizvjesnosti već u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme razlika se kretala između 20 i 30 koševa razlike, a zanimljivije od same utakmice bila je reakcija igrača SAD-a prije početka samog susreta kada su ih reprezentativci Novog Zelanda plašili svojim nacionalnim plesom, Hakom. Najzbunjeniji je bio James Harden koji je otvorenih ustiju odgledao ples, a kako je to izgledalo pogledajte u videu: