Slavlje Cibone nad Efesom, Mršić zadovljan prvom pobjedom

Cibona je jučer na domaćem terenu ostvarila prvu pobjedu u pripremnim utakmicama. U sklopu obilježavanja 30. obljetnice od osvajanja prvog Ciboninog europskog naslova u Draženovom domu gostovao je veliki Anadolu Efes, a tijesnu pobjedu odnijela je Cibona sa 70:66. Podsjetimo da je Cibona sredinom rujna gostovala u Antalyji kada je turska momčad nadigrala Cibonu 83:65.

Cibona je uspjela dobiti skok za loptom, ali odličnom reakcijom Saše Vujačića koji je uspio uzeti loptu ispred Ciboninih igrača Efes zabija prvi koš na utakmici. Do kraja prve četvrtine niti jedna momčad nije uspjela napraviti veliku razliku te se na odmor odlazi sa 16:15 za domaćine. U nastavku utakmice Cibona se razigrava i uspijeva napraviti veću prednost te na poluvrijeme odlazi s 37:30.

Tijekom poluvremena gradonačelnik Zagreba Milan Bandić i predsjednik Cibone Ivica Lovrić uručili su  prigodne poklone Ciboninog sponzora Franka ekipi iz 1982. U toj su ekipi, pod trenerskom palicom Mirka Novosela, tada igrali Andro Knego, Mihovil Nakić, Aleksandar Petrović, Adnan Bečić, Zoran Čutura, Damir Pavličević, Tomislav Bevanda, Mladen Cetinja, Krešimir Ćosić, Sven Ušić, Srđan Savović i Rajko Gospodnetić.

Cibona nakon odmora nastavlja s dobrom igrom i ne dopušta Efesu da se približi. U zadnji dio utakmice Cibosi ulaze s 53:44 uz podršku 4.000 navijača. Iako je Cibona vodila i više od 10 razlike, Efes je u zadnjih 20 sekundi došao na minus 2 i imao je priliku odvesti utakmicu u produžetak. No uz puno sreće lopta ispada nekoliko puta iz obruča te Carter baca prelijepo alley-oop dodavanje Pavlu Marčinkoviću koji to iskorištava i zakucava uz zvuk sirene.

“Mislim da smo dobro odigrali ovu utakmicu. Ostvarili smo pobjedu u posljednjoj pripremnom utakmici pred svojim navijačima i to još protiv europskog velikana Efesa. Kontrolirali smo igru i rezultat tijekom veće djela utakmice, u početku nam je nedostajao skok u obrani, ali ostali dijelovi naše obrane bili su odlični. Imali smo samo dva treninga sa cijelom momčadi i nadam se da ćemo biti još bolji kako će sezona odmicati. Utakmica sa Cedevitom mi je važnija od pobjede nad Efesom, ali mi je drago što u tu utakmicu ulazimo s pobjedom nad europskim velikanom”, izjavio je nakon utakmice strateg Vukova Veljko Mršić.

Cibona već danas u 20.30 u Draženovom domu igra finale Kupa Dražena Petrovića, a suparnik je Cedevita. Iako je Cibona odlično odigrala protiv Efesa, ekipi Veljka Mršića najveći problem predstavlja pravilo o samo dva stranca na parketu, pogotovo jer Justin Hamilton, koji ima hrvatske korijene, još nije u kvoti domaćih.

Nakon Cedevite, Ciboni u goste dolazi MTZ Skoplje u otvaranju ABA lige.

Cibona Zagreb – Anadolu Efes 70:66 (16:15, 37:30, 53:44)

Najbolji u redovima Vukova bio je Rozić s 13 poena, a Tomislav Zubčić i Tweety Carter su pridodali 11. Hamilton je zabilježio 8 poena, 11 skokova i dvije blokade dok je Strawberry, koji je stigao u srijedu, zabio 8 poena. U redovima  gostiju najbolji je bio bivši NBA igrač Saša Vujačić koji je zabio 13 poena.