Slavlje Zaboka protiv desetkovanog Alkara

U Bedekovčini su se večeras susrele momčadi koje dosad još nisu zabilježile pobjedu u Ligi za prvaka. Zabok i Alkar sastali su dva puta ove sezone. Svaki je upisao pobjedu na svom parketu, no u dijametralno suprotnoj formi dočekali su Ligu za prvaka.

Zabok je A1 ligu završio s osam uzastopnih pobjeda koje su mu donijele drugo mjesto na ljestvici, dok je Alkar u drugom dijelu zabilježio šest poraza i tek u zadnjem kolu potvrdio plasman među pet najboljih. Osim toga, uslijedili su problemi s ozljedama i izostancima pa su tako Sinjani i večeras nastupili bez svojih ključnih igrača – Nikole Gaurine, Slavka Modrića, Mate Perajice, Antonija Bilića i Josipa Bobana.

Hendikep Alkara nedvojbeno je prometnuo Zabok u velikog favorita ovog dvoboja, što je momčad Dragutina Črnjevića ubrzo opravdala na parketu. Držao se Alkar do 7. minute, a onda je domaćin ubacio u petu i serijom 15:3 u 12. minuti poveo s visokih 27:12, da bi u posljednjim trenucima druge četvrtine preko Marića, Anzulovića i Zrnića otišao na okruglih plus 20 (46:26).

Najsvjetlije minute Alkara dogodile su se početkom nastavka, kada su Vitali i Krstanović postigli devet uzastopnih koševa za goste i vratili zanimljivost u susret. Inače, treća četvrtina bio je period velike oscilacije u igri Zaboka, koji je najprije pobjegao na novih 20 koševa prednosti, da bi ubrzo ponovno dozvolio Vitaliju i Krstanoviću seriju 13:0, kojom su se gosti u 29. minuti spustili ispod deset koševa zaostatka (55:48).

Međutim, za potpuni preokret momčad Damira Milačića više niije imala snage i širinu pa je Zabok u posljednjoj dionici susreta uspio iskontrolirati rezultat i na kraju zabilježiti zasluženu premijernu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Lige za prvaka. Andro Anzulović sa 16 i Filip Bundović s 14 koševa bile su glavne uzdanice domaćina večeras.

Ogled u Bedekovčini donio nam je i jednu nesvakidašnju zanimljivost. Naime, ako izuzmemo pogođeno slobodno bacanje Svaline, punih 38 minuta za Alkar su koševe postizala tri igrača: Toni Vitali (22k, 6sk), Luka Žitko (18k, 9sk) i Stipe Krstanović (17k, 14sk). Pored toga, Sinjani su za vrijeme cijelog susreta uspjeli ostvariti tek pet asistencija.

U sljedećem kolu Zabok će gostovati u Trnskom kod zahuktalog Zagreba, dok će Alkar dočekati još jednu momčad bez pobjede u Ligi za prvaka – GKK Šibenik.