Smith ostaje, pobjeda nad Mitteldeutscherom na Rogli

Američki razigravač Nolan Smith prošao je liječnički pregled te se tako pridružio ostalim igračima Cedevite na pripremama na Rogli. Jučer je tako uspio pogledati uvjerljivu pobjedu svojih suigrača protiv njemačkog Mitteldeutschera rezultatom 83:66.

Cedevita – Mitteldeutscher 83:66 (20:17; 50:35; 65:42)

CEDEVITA: Mustapić 7, Baždarić 12, Babić 6, Ramljak 3, Jelenek 13, Baltić 6, Bundović 4, Lebo 3, Nurkić 11, Bilan 13, Suton 5.
MITTELDEUTSCHER: Schwarz 15, Simon, Kovačević 8, Pantelić 4, Cuffee 8, Leutloff, Hain, Parker 4, Clay 4, Friederici, Caloiaro 16, Andriuskevicius 7.

Od samog početka Cedevita je nametnula svoju igru temeljenu na čvrstoj obrani i brzim kontrama te su na poluvremenu već imali vodstvo od 15 poena, a u trećoj su došli do maksimalnog vodstva od 25 razlike. Trenerski dvojac Mršić i Vulić izrotirao je sve igrače podijelivši ima približno jednaku minutažu. U izostanku par prvotimaca posebno su se istaknuli najmlađi igrači, Mustapić, Nurkić i Jelenek.

Cedevita na pripremama na Rogli ostaje do petka i onda slijedi povratak u Zagreb gdje ih u utorak i srijedu očekuju dvije pripremne utakmice protiv berlinske Albe, prošlogodišnjeg euroligaša, a ovosezonskog člana Eurokupa.