Italija: Solidne predstave Perića i Stipanovića

U 13. kolu talijanske Serie A nije bilo većih iznenađenja. Od favorita jedino je Montepaschi poražen na gostovanju u Veneciji protiv Umane. Vodeći Varese je upisao još jednu pobjedu protiv Cremone, za koju nastupaju Hrvoje Perić i Andrija Stipanović.

Cimberio Varese ugostio je Cremonu i bez većih poteškoća upisao novu pobjedu. Domaćinima je bila dovoljna odlična prva četvrtina koju su dobili s 25:16 i do kraja su uspjeli održati prednost ostvarenu nakon prve dionice. Završilo je s 94:84 za Varese.

Najbolji u redovima domaćina bili su Adrian Banks s 22 poena i Mike Green sa 16 poena. Kod Cremone je najefikasniji bio Jarrius Jackson s 22 poena. Dobru potporu su mu pružili naši Perić sa 16 i Stipanović s 12 poena (obojica po 5 skokova).

Armani Milano našeg Roka Stipčevića slavio je u Bielli nakon produžetaka. Domaćini su bili bolja momčad i uspješno su vodili 30 minuta (61:50), no tada nastupa na scenu sjajni Keith Langford koji serijom vraća goste u egal i donosi izjednačenje. Otišlo se u produžetke i opet je presudio Langford, koji pogađa teške šuteve u posljednjoj minuti i donosi pobjedu gostima.

Najbolji je kod Milana bio upravo Langford s 27 poena uz postotak šuta od 50 posto. Pridružio mu se i Alessandro Gentile s 24 poena. Kod Bielle najbolji su bili Trey Johnson i Russel Robinson. Obojica su postigli po 16 poena. Stipčević nije nastupio.

Vrijedno je izdvojiti još pobjedu prvog Vareseovog pratitelja, Sardegne Sassari koji su upisali laganu pobjedu protiv gostiju iz Bologne. Do poluvremena su domaćini već ostvarili dvoznamenkastu prednost koju više nisu ispuštali i na kraju su zasluženo slavili s 81:67.

Najbolji u redovima Sassarija bili su braća Diener, Travis i Blake. Da krv nije voda pokazali su i s jednakim brojem postignutih poena (17). Kod Bologne istaknuo se jedino Giuseppe Poeta s 26 poena.