Sonik dočekuje Zabok u Jazinama

Košarkaši Sonik Puntamike u nedjelju u 17. kolu HT Premijer lige dočekuju Zabok. Nakon poraza na Gripama igrači Hrvoja Vlašića žele se vratiti pobjedničkim navikama te će protiv „Žutih lavova“ tražiti petu uzastopnu pobjedu na domaćem parketu u hrvatskom prvenstvu.

Zabok je u zadnjim tjednima ostao bez iskusnog Mladena Primorca koji im je donosio čvrstinu pod obručima, međutim ni na trenutak se ne smijemo opustiti. Ako ne budemo glavama sto posto unutra možemo imati velikih problema. Želimo li doći do nove pobjede, morat ćemo zaustaviti njihovu tranzicijsku igru i svih 40 minuta kontrolirati ritam susreta – kazao je trener Vlašić u najavi utakmice.

Puntamičanima će najveća opasnost prijetiti od trojice nekadašnjih igrača Zadra Luke Tomasa, Petra Marića i Gabriela Marića koji su se ove sezone prometnuli u nositelje igre Zaboka.

Imaju opasnu vanjsku liniju u kojoj uz njih ne smijemo zanemariti ni Anzulovića. Radi se o iskusnoj i kvalitetnoj momčadi koja zna igrati i moramo biti na razini na kojoj smo bili u prošlim susretima na domaćem terenu ako želimo doći do nova dva boda – smatra Vlašić.

Zagorci su jedna od tek četiri momčadi koje su u dosadašnjem dijelu sezone „uzele mjeru“ košarkašima Sonika. U prvom međusobnom susretu igrači Ivana Tomasa slavili su rezultatom 88-76, no manje od dvije minute prije kraja razlika je bila unutar dva posjeda te je pitanje pobjednika i dalje bilo otvoreno.

Iako nismo bajno odigrali, u prvoj utakmici smo bili u egalu i držali se svih 40 minuta. Pred nama je važan susret jer se pobjedom udaljavamo od njih na tablici te ćemo učiniti sve da na domaćem parketu dođemo do nova dva boda – rekao je kapetan Sonika Dino Palčić.

Utakmica se igra bez gledatelja u dvorani Jazine s početkom u 17 sati, uz izravan prijenos na HTV-u.