Sonik na krilima Rašića slavio kod Dubrave

Košarkaši Sonik Puntamike ostvarili su u 4. kolu HT Premijer lige treću ovosezonsku pobjedu. Zadrani su u Dubravi bili bolji od momčadi Furnira 77-80.

Druga je ovo gostujuća pobjeda igrača Hrvoja Vlašića koji su u prva četiri kola samo jednom bili domaćini. Jedini poraz doživjeli su na Baldekinu od Šibenke, dok su osim Dubrava na gostovanju bili bolji i od Škrljeva te u Jazinama od Hermes Analitice.

I ovoga put susret Furnira i Sonika obilježila je izjednačenost rezultata. Istina u prvih 25 minuta domaćini su u nekoliko navrata imali prednost od pet, jednom i sedam poena viška (52-45), no Zadrani im nisu dopuštali da prelome utakmici. Nakon tih +7 Dubrave, Zadrani predvođeni Teom Petanijem i Sandrom Rašićem ubacuju u višu brzinu i do ulaska u posljednju četvrtinu preuzimaju vodstvo (62-64).

Uslijedio je novi reful Furnira koji u 33. minuti nakon trice Mislava Brzoje opet ima pet poena viška (69-64). No, bila je to večer Sandra Rašića koji tricom i ukradenom loptom osigurava svojoj momčadi povratak u igru za pobjedu i donosi novo vodstvo (70-71). Na dvice minute prije kraja Brzoja je izjednačio na 74-74, no prvo Marin Vručinić iz igre, a potom i Rašić s linije slobodnih bacanja dovode Puntamika na prag pobjede.

U završnih 20 sekundi stvari su se zakomplicirale. Nesportska pogreška dosuđena Marinu Šarliji rezultirala je s tri pogođena bacanja Mislava Brzoje pa je osam sekundi prije završetka susreta rezultat glasio 77-78. Zagrepčani nakon Vlašićeve minute odmora rade brzi prekršaj na Filipu Jošiću koji ‘hladno’ stavlja oba bacanja za konačnih 77-80. Do kraja susreta Lovre Runjić je nakon pogreške Luke Pandurića promašio oba bacanja, no za Dubravaše vremena više nije bilo.

Puntamičane su do pobjede predvodili Sandro Rašić s 20 i Marino Šarlija sa 17 poena (8 skokova). Tomislav Cvitković i Marin Vručinić su ih zabili po 13, dok je Lovre Runjić uz 5 poena imao 6 skokova, 6 asistencija i 5 osvojenih lopti.

U redovima Dubrave prednjačili su Mislav Brzoja sa 22 poena, 6 skokova i 6 asistencija i Luka Pandurić s 18 poena. Vrlo dobru igru pružio je i Danko Branković koji je uz 12 poena imao i 8 skokova.

Čestitke Soniku koji je na kraju sretno i zasluženo pobijedio. Za nas je ovo težak poraz jer smo očekivali pobjedu nakon dobrog rada na treninzima. Opet se pokazalo da je s 24 izgubljene lopte kao protiv Škrljeva teško dobiti utakmicu. – kazao je trener Furnira Vladimir Krstić. S druge strane trener Sonika Hrvoje Vlašić je imao razloga za zadovoljstvo.

– Veliki dio utakmice Furnir je kontrolirao rezultat, a mi samo break napravili u zadnjoj četvrtini utakmice i okrenuli rezultat u pravo vrijeme. Imali smo jako težak problem u suradnji Brzoje i Branković. Kada je bilo najpotrebnije imali smo nekoliko dobrih obrana uz realizaciju Rašića i Šalije. Ovo je za nas vrijedna pobjeda, naglasio je Vlašić