A2 Jug: Sonik Puntamici zadarski derbi

Najzanimljivija utakmica 16. kola A2 lige Jug odigrana je u Zadru, gdje su bolji od gradskih rivala Jazina bili košarkaši Sonik Puntamike. Na vrhu priključak drže Šibenčani i Kaštelani, dok je dvojac na dnu također ostao nepromijenjen.

Jazine – Sonik Puntamika 86:92 (18:27, 38:47, 61:70)

Jazine: Čiklić 27, Baždarić 10, Kovačević 6, Banić 5, Atelj 16, Josipović 18, Mihoč, Grabovac 4, Banović, Kaštropil
Sonik Puntamika: Tuta, Anđelić 13, Ivanić, M. Gligora 18, Bulić 6, Marin 3, Petani 22, Dražović 6, Longin, Čakarun 20, Škara 4, L. Gligora

Zadarski derbi odigran je u maloj dvorani Sportskog centra Višnjik, gdje su Jazine ugostile Sonik Puntamiku. Puntamičani su prednost stečenu u prvoj četvrtini uspješno održali do kraja susreta, iako su se domaćini na četiri minute prije kraja približili na samo -2, ali snage za potpuni preokret ipak nisu imali.

Kod domaćih košarkaša najuspješniji su još jednom bili Roko Čiklić i Ivo Josipović – prvi je ubacio 27, a drugi 18 koševa. Kod Puntamičana, za koje je prvi puta nastupio novo pridošli Lovro Gligora, 22 je poena ubacio Teo Petani, a dva manje ubacio je Marijan Čakarun.

Poličnik – Sukošan 69:73 (11:27, 30:42, 43:55)

Poličnik: Bašić 6, A. Mijolović, M. Bulić 4, Baričević 11, I. Bulić 2, Škara 5, D. Jurjević, Jurica 25, Kovačević 10, Marinović, M. Jurjević 6, J. Mijolović
Sukošan: Blažević 11, Mrkić 13, Brzić, Kneževiuć 9, Krešan 5, Dević 20, Perić 6, Šaran 1, Čirjak 8, Crnjak

Još jedan mini-derbi odigran je u okolici Zadra, između dvije momčadi iz okolice Zadra. U Poličniku je istoimeni domaćin ugostio momčad Sukošana, koji su iz ovog mjesta u zadarskom zaleđu odnijeli puni plijen i tako se osvetili za poraz iz prvog dijela prvenstva. I ovdje je presudna bila prva četvrtina (11:27), pa unatoč tome što su puno bolje odigrali nastavak susreta, domaćini više od časnog poraza 69:73 nisu uspjeli ostvariti.

Ante Dević je s 20 poena vodio Sukošance do pobjede, dok je u domaćoj momčadi odličnu igru pružio 16-godišnji Marko Jurica ubacivši 25 koševa.

Metković – GKK Šibenik 70:101 (12:29, 33:49, 54:70)

Metković:Bušić 2, Marin 12, Karakaš 27, Galov, Dominiković 3, Matić 8, Obšivač 4, Vuletić 2, Štrbe 7, Ramić 5
GKK Šibenik: Junaković 19, Šarin 8, Grubišić 3, Mišić 7, Kalpić 8, Bašić, Blače 3, Grgat 15, Vukičević 22, Čićin-Šain 2, Sandrić 10, Badžim 4

Košarkaši GKK Šibenika do nove su uvjerljive pobjede stigli na gostovanju kod Metkovića, slavivši na kraju s čak 31 poenom prednosti (70:101). Ključnima su se pokazale prva i posljednja četvrtina, u kojima su Šibenčani ukupno ubacili čak 60 koševa, a primili 28. Kod domaćih se itekako osjetio izostanak iskusnog centra Frane Karaća, što su gosti iz Krešimirova grada znali iskoristiti.

Najbolji u šibenskim redovima bio je Filip Vukičević s 22 ubačaja, a Martin Junaković dodao je 19. Kod domaćina, Milan Karakaš je ubacio 27, a izostao je pravi učinak Hrvoja Marina, koji je susret završio s 12 poena.

DOŠK – Kaštela 63:73 (14:22, 37:37, 49:54)

DOŠK: R. Pavelić, M. Pavelić 5, Matić, Copić, Škaro 16, Nimac, Pehar 5, Matulja, Grgurica 11, Vlaić 26
Kaštela: Delić 2, Pruže, Biočić 26, H. Jurić 1, Vručinić, Režić 16, Odak, M. Jurić, Čirko 7, Madunić 5, Kaliterna 16

Do pete uzastopne pobjede košarkaši Kaštela došli su na gostovanju u Drnišu, gdje su savladali DOŠK sa 63:73. Dobro su se domaćini držali u utakmici pune tri četvrtine, ali je u posljednjoj ipak presudilo veći izbor kvalitetnijih igrača trenera gostiju Borisa Kurtovića.

Nino Vlaić kod domaćina i Toni Biočić kod gostiju su s po 26 koševa bili najbolji strijelci na utakmici.

Omiš Galeb – Trogir 83:76 (26:18, 51:39, 67:54)

Omiš Galeb: Bačak, Babić 10, T. Vuko, Očašić, Grizelj 22, M. Vuko 6, Penović 16, Bokšić 8, Đapo 21, Granić, Radoš, Nikolić
Trogir: Vitali 27, Vučko 5, Rašetina 13, Bilić 11, Poljičanin, Bilić 4, Kulić 4, Roso, Krajina 4, Šipić 8, Ševo

Košarkaši Omiš Galeba pobjedom nad davljenikom Trogirom najvjerojatnije su si osigurali ostanak u drugoligaškom društvu, te svojim subotnjim protivnicima i DOŠK-u pobjegli na tri pobjede prednosti. Kad je bilo najpotrebnije povukli su oni najiskusniji – Josip Grizelj i Josip Džapo, prvi ubacivši 22 koša, a drugi jedan manje. Gostima nije pomoglo niti 27 koševa drugog strijelca lige Tonija Vitalija.

Cetina – Solin 86:70 ,(21:18, 34:41, 60:60)

Cetina: Klarica 23, Boban 8, Jelović, Bru. Šipić 17, Buzolić 8, Dukić, Perić 12, Bra.Šipić, Bilobrk 2, Knezović-Žuro, Tomašević 10, Jadrijević-Tomas 6
Solin: Bralić 9, Vuković 13, Lončar 3, Cvitanović 5, Barišić 2, Duvnjak 2, Milanović 14, Vukšić 3, Bulić, Elez, Lozančić 19

I Cetina se pobjedom u ovom kolu udaljila od dvojca s dna ljestvice, ali na dvije pobjede prednosti. Triljani su sjajnim drugim poluvremenom, kojeg su ukupno bili bolji sa 52:29, preokrenuli prednost Solina iz prvog dijela i slavili sa 86:70.

U obje ekipe dominirali su njihovi najbolji igrači kroz cijeli dosadašnji tijek prvenstva. Kod Cetine je 23 poena ubacio Luka Klarica, dok je Tomislav Lozančić ponovno bio najbolji Solinjanin s 19 ubačenih koševa.