Sonik Puntamika pobjednik južne regije Kupa Krešimir Ćosić

Sonik Puntamika je pobjednik Kupa Krešimir Ćosić, regija “Jug”. U posljednjoj utakmici odigranoj u Gospinom polju u Dubrovniku svladali su istoimenog domaćina s rezultatom 56:62. Loš start koštao je “Gospare” jer su se Zadrani već tada odvojili na plus sedam. Domaćini su bili blizu, no ipak nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Kup Krešimir Ćosić regija “Jug”,treća utakmica:

KK DUBROVNIK – KK SONIK PUNTAMIKA   56:62  (10:17;13:13;11:13;22:19)

KK DUBROVNIK: Habul 2,  Šeparović 4, Petrović 2, Katić 3, Stasjuk , Mustapić 8, Režić 19, Tešija, Vodopija 14, Vujičić 4, Tolj, Kušt,

KK SONIK PUNTAMIKA: Mavra, Pešut 22, Palčić 8, Ceranja 10, Uzelac 16 , Knežević, Bušić, Gardijan, Marčev 6, Knežević

Odluke: Zbog dosuđene TP igraču I.Vodopija, kažnjava se KK „Dubrovnik“ po.čl.52.D.1. sa 250 kn.

Gosti su već u prvom dijelu preuzeli inicijativu te su poveli s plus sedam nakon prvih deset minuta igre. Prednost su održali i u nastavku (plus sedam i na poluvremenu). Zadrani su bili blizu dvoznamenkaste prednosti i nakon treće dionice. Ipak, domaćini su bude u nastavku i ozbiljno prijete. U zadnjih deset minuta obrane su popustile pa je pao nešto veći broj koševa. No, više od minus šest “Gospari” nisu mogli.

Zadrane je do pobjede vodio Pešut s 22 poena, a solidni su bili Uzelac sa 16 i Ceranja s deset ubačaja. Kod domaćina se istaknuo Režić s 19 poena, a povratnik Vodopija je pridodao 14.