Sparsi slavili na Pecari i došli na korak do titule

Košarkaški sarajevskih Sparsa slavili su u trećoj utakmici finalne serije play-offa na Pecari nad domaćim Širokim 84:80.

Junak pobjede je Kenan Bajramović koji je postigao trojku za 83:80, a zbog tehničke greške za igrače Širokog Grubelič je sa linije za slobodnih bacanja pogodio za konačnih 84:80.

Ponovo smo od početka gledali veliku borbu ova dva tima, a prva dionica je bila dosta neefikasna, pa je završila 13:12 u korist Širokog.

U drugoj četvrtini su se probudili šuteri na obje strane, pa smo gledali fantastičnu košarku. Nešto je bolji ponovo bio Široki, koji je na odmor otišao sa prednošću od 4 poena (42:38).

Sparsi su pojačali u nastavku te u trećoj dionici smanjuju prednost domaćih na svega dva poena, a zatim se ušlo u dramatičnu završnicu, a atmosferu je dodatno podgrijala mnogobrojna publika u dvorani Pecara.

Sarajevski tim na dvije minute do kraja dolazi do poravnanja i rezultata 74:74. Nakon toga Bajramović preuzima odgovornost, te svojim koševima donosi prednost Sparsima u finišu.

S druge strane je Mateo Drežnjak održavao Široki, ali je zatim Filipović u ključnim trenucima promašio slobodno bacanje, te su Sparsi na 20 sekundi do kraja imali poen viška.

Ponovo je Filipović nakon toga išao na liniju za slobodna bacanja, bilo je to na 11 sekundi do kraja, a i ovaj put je bio na 1/2.

Kaznio je to na kraju Kenan Bajramović fantastičnom trojkom u posljednjim sekundama susreta za 83:80.

Bajramović je utakmicu završio sa 21 poenom, SLobodan Jovanović je dodao 16, dok je Durmo bio odličan sa 14.

Kod domaćih se istakao Mateo Drežnjak sa 19 ubačenih koševa, a dva manje je dodao Filip Kraljević.

Sparsi će tako na Grbavici imati meč loptu za naslov prvaka Bosne i Hercegovine pošto vode sa 2:1 u seriji.