Splićani iznenadili Zadar na Višnjiku!

Na Višnjiku su se u petom kolu ABA lige susreli Zadar i Split, a pobjedu su odnijeli košarkaši iz grada pod Marjanom rezultatom 66:72.

Od početka utakmice bilo je jasno kako ekipa Ivice Skelina nije došla s “bijelim ručnikom” pod Peku, dapače, na krilima Lukovića i Vrankovića Žuti su preuzeli inicijativu te imali vodstvo, da bi pred kraj prve četvrtine Blaž Mesiček s 6 vezanih poena odveo Splićane na +13.

Ipak, u drugoj četvrtini momci Veljka Mršića se bude, a posebno dobru rolu s klupe pružio je Aleksandar Bursać, pa u 14. minuti domaćini dolaze do poravnjanja rezultata. Međutim, povratak Zadrana nije pokolebao Splićane, koji su na veliki odmor uspjeli otići s prednošću 34:39.

Zadrani su u drugo poluvrijeme ušli puno energičnije i odlučnije, osovina Onuaku-Gilbert-Mavra donijela je i prvo vodstvo Zadrana u dvoboju, kada je semafor odbrojavao 27. minutu. Taj preokret kao da je ispuhao domaćine, stoga su Splićani na fenomenalan način zaključili treću dionicu i u posljednjih 10 minuta ušli s +9, odnosno 50:59.

Posljednja četvrtina donijela je pravu rovovsku bitku, s pregršt promašaja i pogrešaka. Uspjeli su Zadrani doći do samo 4 poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli. Split je ubačajima Lukovića i Perkovića na tri minute do kraja stigao do 63:71, odnosno prednosti koju je sa sigurnošću držao do posljednjeg sučevog zvižduka. Krajnji rezultat bio je 66:72 za Žute.

Najbolji pojedinac u pobjedničkim redovima bio je Marko Luković s 18 poena i 5 skokova. Iz utakmice u utakmicu sve bolji je i Sani Čampara, koji je večeras ubacio 10 poena, ali i podijelio 6 asistencija. U zadarskim redovima bolji od ostalih bio je Gilbert s 13 poena.

Ovom pobjedom Splićani su na omjeru od 2 pobjede i 3 poraza, dok su Zadrani u 5 utakmica upisali tek 1 pobjedu. U šestom kolu Split će dočekati Cibonu, a Zadar putuje u Beograd, na gostovanje kod “ranjenog” Partizana.