Split do pobjede protiv žilavog Hermesa

U Draženovom domu odigrana je posljedna utakmica 16. kola HT Premijer lige. Dok je fokus hrvatske košarke na Kupu Krešimira Ćosića u Zadru u pozadini su se susreli Hermes Analitica i Split. Ni jedni ni drugi nisu u bajnoj formi te im je ova utakmica pred predah bila ključna za mir u svlačionici. Analitičari su u utakmicu ušli s novim/starim trenerom Zvonimirom Mravkom jer je Toni Radić napustio klupu zagrebačkog premijerligaša.

HT Premijer liga, 16. Kolo, 15. Veljače

Hermes Analitica-Split 85:94  (23:20, 16:22, 22:29, 24:23)

Perić 19, Rajić 16, Svoboda 15, Garafolić 14 ; Kedžo 23, Scott 18, Širko 12

Prvo manje odvajanje događa se nakon nekoliko minuta igre te gosti imaju šest poena prednosti (6:12). Ipak domaća ekipa pokazuje kako se neće olako predati te se brzo vraćaju i dolaze u prednost. Mike Scott tricom smanjuje na minus tri Splita te se tako zaključuje prva dionica igre. “Žuti” upravo Scottu i kapetanu Kedži mogu zahvaliti za bolje rezultatsko stanje u sljedećem periodu igre. S druge strane sjajno su poluvrijeme odradili RajićPerić te je pred nastavak utakmice sve bilo otvoreno.

Splićani u drugo poluvrijeme ulaze napadački puno bolji iako se Hermes ne predaje te hvata priključak koliko god može. Okruglih plus deset (61:71) stajali su na semaforu uoči posljednjih deset minuta igre. Žilavi Hermes se vraća na sedam poena zaostatka, no iskusni Mateo Kedžo bio je nerješiva enigma za reket domaćina. Tricom Filipovića u posljednjoj minuti sve dvojbe su bile rješene te su “Žuti” stigli do svoje devete pobjede u sezoni dok je Hermes ostao i dalje na pet pobjeda,  a ovo im je deseti poraz.