Split na pogon Perkovića i Shortera do pobjede nad Zadrom

U prvom polufinalnom susretu između Splita i Zadra uspješnija je bila momčad s Gripa – Žuti su slavili rezultatom 74:64.

Domaćini su susret otvorili s tri uzastopne trice (Shorter 2, Vuko 1), no aktualni prvak Hrvatske odgovara serijom 11-4 i preuzima vodstvo.

Gosti su se na prvu značajniju prednost (20:30) odvojili sredinom druge četvrtine nakon trica Jordana i Marčinkovića, ali brzo je uzvratio Shorter s pet uzastopnih poena. Isti igrač zaključio je splitsku seriju 13:2 polaganjem u 18. minuti za novo vodstvo domaćih (33:32).

Jedino vodstvo Zadrana u drugom polvremenu stiglo je u 25. minuti kada Carter realitira oba bacanja za 44:46. Shorter, Ukić Perković uzvraćaju serijom 7:0 te Split ponovno prelazi u vodstvo.

Zadar sredinom posljednje četvrtine uspijeva poravnati rezultat (62:62), no u zadnjih pet minuta igre tek se Carter upisao u strijelce te Split dolazi do velike pobjede.

Shorter s 23 koša i Perković s 22 bili su prva imena u redovima Splita. Jedini dvoznamenkasti kod gostiju bili su Carter (16) i Drežnjak (12).

Druga polufinalna utakmica na raporedu je u ponedjeljak (20:30h) na Višnjiku.