Split ne zna za poraz, na Gripama pali Slovenci

Košarkaši Splita su u trećem kolu ABA 2 lige na Gripama nadigrali Rogašku rezultatom 81:69. Gosti su se uspjeli držati u igri samo prvu dionicu, a sve ostalo je bila jednosmjerna ulica od strane Zuline momčadi. Žuti su kroz drugu dionicu stekli 12 poena prednosti i to se na kraju pokazalo presudnim.

Druga ABA liga, 3. kolo, 10. listopada

Split – Rogaška 81:69 (17:16, 25:14, 19:17, 20:22)

(Morris 24, Kovačević 15 – Davis 24, Šantelj 10)

Iako su na kraju postigli jednu tricu manje i izgubili više lopti od svojih protivnika, košarkaši Splita su i dalje ostali neporaženi. Trener Anzulović je uspio izrotirati momčad tako da nitko od igrača nije proveo na parketu više od 27 minuta pa bi trebali spremno dočekati vikend izazove u HT Premijer ligi.

Nakon prve “egal četvrtine” Splićani u drugoj dionici rade, na kraju se pokazalo presudnu, razliku kojom bježe i do 12 poena razlike. Za to je najzaslužniji bio Maj Kovačević. Do kraja utakmice Splićani nisu ispuštali prednost, a još jednu vrlo dobru partiju odigrao je Jamel Morris koji je na kraju ubacio 24 poena. Kovačević je bio izvrstan sekundant s 15 ubačaja. Kod gostiju se istaknuo Davis s 24 koša.

Split je tako zasjeo na vrh tablice, a u sljedećem kolu je na rasporedu gostovanje kod Sutjeske.