Split nije iskoristio priliku: Žuti će igrati razigravanje za ostanak

Prve tri utakmice posljednjeg, 26. kola regularnog dijela ABA lige razriješile su pitanje ostanka u ligi. Split je poražen u Beogradu kod Partizana te će u razigravanju za ostanak igrati protiv poraženog iz finala ABA 2 lige u kojem će se susresti Studentski centar i sarajevski Sparsi.

Žutima je pobjeda bila neophodna kako bi zadržali nadu u osiguravanje direktnog ostanka među regionalnom elitom, ali već nakon uvodnih deset minuta bilo je jasno kako je Partizan jača i kvalitetnija momčad. Crno-bijelih su vodili s 26:13, a do poluvremena je prednost otišla na +21.

Beogradska ekipa sigurno je zadržala stećenu prednost u nastavku, šut za dva poena bio im je na visokih 61%, a Splitov na skromnih 36.4%. Partizan je slavio rezultatom 80:58, a predvodio ih je Ognjen Jaramaz s 13 poen te 4 asistencije. Kod hrvatske momčadi najefikasniji je bio Luka Babić s također 13 poena, ali i 7 uhvaćenih skokova.

Neopterećena Cibona slavila je u Čačku, a završnica susreta donijela je pravu dramu. Gnjidić je na deset sekundi prije isteka vremena pri rezultatu 77:78 za Cibose krivo izveo loptu pod košem Čačana, koji su krenuli u kontru. Ipak, u njoj je suđen faul u napadu Nerandžiću na Radovčiću. S druge strane Novačić je sigurno ubacio slobodna bacanja za pobjedu Vukova. Krajnji rezultat bio je 77:82.

Upravo je Novačić bio prvo ime Cibone s 21 poenom (šut iz igre 4/5), Darko Planinić je ubacio 19 poena uz 5 skokova. Kod Borca je Novaković ubacio 15 poena.

I drugi rezultat u utakmici koja je odlučivala o ostanku išao je u prilog Splitu, ali to nije ništa značilo Žutima zbog njihovog poraza u Beogradu. FMP je kao domaćin slavio u dvoboju s Krkom 91:85, međutim, zbog boljeg međusobnog omjera Krke i Borca s hrvatskom ekipom, Split će igrati baraž za ostanak u ABA ligi.

Cijelu tablicu prvenstva možete pogledati ovdje.