Juniori Splita pobjednici su 2. međunarodnom turnira “Dragan Županović”  koji se protekla tri dana igrao u Drnišu. Danas su u utakmici punoj preokreta pobijedili juniorsku reprezentaciju Izraela rezultatom 73:67. Izraelci su u skupini prikazali odličnu košarku, upisalii pobjede protiv Zadra i selekcije DOŠK-Jolly dok su Splićani na krilima dobre igre dva Ivana, Bendera i Jukića, uspjeli savladati Cibonu 88:85. Žuti su finalnu utakmicu odigrali jači za Paola Marinellija, igrača koji je u jučerašnjoj ABA utakmici protiv Cibone sudjelovao s 18 minuta na parketu.

Splićani su dobili drugu i četvrtu, a gosti iz Izraela prvu i treću četvrtinu. Međutim, presudila je zaliha iz drugog perioda igre koju je Split dobio 25:15. Ivan Jukić s 21 i Marinelli s 20 poena bili su najbolji kod pobjednika, goste je predvodio Nimrod Levi s 13 poena.

I u susretima za mjesta prikazane su neizvjesne utakmice. Cibona je pobjedom protiv Zadra osvojila 3. mjesto, a gledatelji su u ovom ogledu mogli vidjeti trocifreni score na obje strane.  Cibosi su nakon prvih 10 minuta imali osam poena prednosti, ali su ih uporni Zadrani sustigli te su bili u plusu na kraju trećeg dijela. Ipak, Cibona posljednju četvrtinu dobiva 29:19 za konačnih 114:107. Nik Slavica je bio raspoložen, postigao je 40 poena za Cibonu. Lovro Mazalin je dodao 24, a Bruno Skokna  21 koš. Zadrane je predvodio Lovre Bašić s 26, a Josip Mihoč je dodao 25 poena.

U utakmici za 5. mjesto momčad DOŠK-Jolly je vodila skoro cijelu utakmicu, ali su na kraju ipak poraženi s 85:81. Za utjehu, DOŠK-ovac Vlatko Granić je postigao nevjerojatnih 50 poena što mu je bilo dovoljno za titulu najboljeg strijelca turnira. Tihomir Vranješ s19 i Ante Mikulić s 18 poena bili su najučinkovitiji u sastavu Širokog.

Sudionici turnira

Za najboljeg igrača turnira izabran je Ivan Jukić iz Splita. Najbolji strijelac je domaći igrač Granić koji je postigao 100 poena, drugi su Bašić i Jukić sa 79, a Slavica je na kraju imao 70 koševa. U petorku turnira uvršteni su Ivan Jukić i Ivan Bender iz Splita, Lovro Mazalin iz Cibone te Levi i Regev Zanzuri iz reprezentacije Izraela.