Split prvi polufinalist HT Premijer lige

S 2:0 Split je protiv Zaboka riješio pitanje ulaska u polufinale doigravanja HT Premijer lige. U drugoj četvrtfinalnoj utakmici “Žuti” su na Gripama svladali Zabok s 66:62 (21:21, 13:21, 24:14, 8:6).

Već od prvih minuta vidjelo se da će se gosti boriti maksimalno, “Žute” nije išao šut, pa se na poluvrijeme otišlo s vodstvom Zaboka 42:34.

Međutim, u trećoj četvrtini momčad Mile Karakaša se vratila u utakmicu, preuzela vodstvo i na kraju, premda teško, došla do zaslužene pobjede. Prvi strijelac kod Splita bio je Toni Perković s 15 poena, Luka Babić dodao je 13 poena.

– Nije bilo lako, čestitke mojim momcima na ulasku u polufinale iz dvokoraka, ali i Zaboku, koji je pokazao karakter. Pošteno su nas namučili, ali na kraju je naša pobjeda zaslužena – rekao je Splitov trener Mile Karakaš.